Rzuć wszystko i zostań współautorem filmów Studia Ghibli!

Ofert pracy dla znudzonych i zniechęconych spędzaniem nadgodzin w korpo było już bardzo dużo. Przytulanie kóz, wypasanie owiec na Podhalu, testowanie nadmorskich kurortów… Tym razem propozycja dotyczy osób uzdolnionych artystycznie. Siedzisz właśnie przy biurku, stękając nad tabelkami w Excelu i rysując dla odprężenia na kartce postaci z bajek? Zamknij komputer i goń za marzeniami – może Studio Ghibli szuka właśnie ciebie. 

Hayao Miyazaki

Kultowe japońskie studio poszukuje animatorów, a także artystów malujących tła do wyczekiwanego na całym świecie projektu Hayao Miyazakiego – „Boro the Caterpillar”. Jest to pełnometrażowa produkcja oparta na fabule filmu krótkometrażowego, która ukazać się ma w 2019 roku. 

Studio Ghibli zamieściło w tym tygodniu na swojej oficjalnej stronie internetowej ogłoszenie o poszukiwaniu pracowników. Jednym z warunków dla przyszłych pracowników jest biegłość w posługiwaniu się językiem japońskim. Umowa miałaby być zawarta na okres trzech lat począwszy od 1 października bieżącego roku, a wynagrodzenie miesięczne ma wynieść 200 tys. jenów (ok. 6,7 tys. zł). Ktoś jest chętny?