Rusza gdański festiwal Soundrive

Gdański Soundrive to festiwal mocno poszukujący, filtrujący najnowsze zjawiska w muzyce, wyszukujący artystów, którzy dopiero przebijają się do szerszej świadomości. W tym roku odbywająca się na terenie stoczni impreza nieoczekiwanie skręca, i to mocno, w stronę alternatywnego hip-hopu i R’n’B. Z Wysp Brytyjskich przylecą wschodzące gwiazdy grime’u: AJ Tracey i Nadia Rose.

Drugą stronę Atlantyku reprezentować będą z kolei najpewniej najciekawszy MC ze sceny LGBTQ – Cakes Da Killa oraz charyzmatyczny, chociaż zdystansowany Kweku Collins. Przystanek w drodze do wielkich sukcesów zaliczy też Sevdaliza – diva klimatycznego R’n’B.

Chwilę wytchnienia zapewni uduchowiony folk rockowy Waxahatchee, a o korzeniach trójmiejskiego festiwalu przypomną shoegaze’owi Beach Fossils oraz uprawiająca psychodeliczny pop Nite Jewel. Wyjątkowo mocna będzie też reprezentacja ciemnej strony mocy: od witchhouse’owego Ritualz po, nawiązujące do klasycznych płyt Slayera, Oozing Wound. Każdy z tych artystów może zachwycić, ale na Soundrive najważniejsze są zaskoczenia, które sprawić mogą nawet artyści z ostatnich rzędów line-upu.

Szczegółowy program imprezy: 

źródło: Soundrive

Soundrive

31.08 – 2.09

Gdańsk Stocznia

Dodaj komentarz

-->