Rock z doliny Muminków: Mew zagrają dwa koncerty w Polsce

źródło: Wikimedia

Mew to duma duńskiej sceny rockowej – kapela, która jak żadna inna oddaje specyfikę skandynawskiego brzmienia dzięki swojej unikalnej wizji. Dowodzone przez Jonasa Bjerre trio ukazało swój powab światu przy pomocy wydanego w 2003 r. albumu „Frengers“, który zebrał ich najlepsze nagrania z lat 90-tych i doprawił je premierowymi kompozycjami, które eksponowały talent do mieszania dream popu, rocka progresywnego i psychodelii.

Dźwiękowym eksperymentom, niecodziennym zmianom tempa i niespodziewanym ornamentom towarzyszą, przede wszystkim, niezwykle chwytliwe melodie podane elfim głosem Bjerre. Wystarczyły jednak tylko dwa lata by Mew przebili wszelkie oczekiwania wraz z wydaniem „And the Glass Handed Kites“, płyty potężnej i urzekającej, na której znalazły się takie single „Special“ czy „Zookeeper Boy“. Kolejny szklany sufit przebiło efemeryczne i konceptualne „No More Stories…“, po którym Duńczycy zniknili aż na 6 lat by powrócić z bardziej bezpośrednimi, ale nadal niezmiernie intrygującymi, „+/-„ oraz „Visuals“.

Ten ostatni longplay będą promować na koncertach w Warszawie oraz Gdańsku, ale, ponieważ jest to pierwsza wizyta zespołu od niesamowitego występu na Off Festivalu w 2010 roku, spodziewać się możemy przekrojowej podróży przez magiczne krajobrazy.

28.11
Warszawa
Niebo
ul. Nowy Świat 21
Wstęp: 79-90 PLN
Start: 20:00

29.11
Gdańsk
B90
ul. Doki 1
Wstęp: 69-80 PLN
Start: 20:00

Tagi

2 komentarze

Dodaj komentarz