Robimy zapasy – Bitamina na zimę

Czas zaopatrzyć się w dobrą energię,
rozgrzać kości, i serducha
napełnić ciepłymi emocjami
by starczyło nam do wiosny.

Bitamina zaprasza na ostatnie 6 koncertów w tym roku!

Dawkujemy kolejno:

23.11 Toruń, NRD Klub, (+AWGS), http://bit.ly/Bitamina_NRD 
24.11 Lublin, Dom Kultury, (+AWGShttp://bit.ly/Bitamina_Lublin
25.11 Warszawa Hydrozagadka, (+AWGS), http://bit.ly/Bitamina_Hydrozagadka 

7.12 Ostrów Wielkopolski, Klub Stara Przepompownia, http://bit.ly/Bitamina_OstrówWlkp
8.12 Kielce, Bohomass Lab, http://bit.ly/Bitamina_Kielce 
9.12 Radom, Klub Strefa G2, http://bit.ly/Bitamina_Radom

Przed listopadowymi kuracjami, grunt przygotuje AWGS. On to połamie bity, dobierze najlepsze dźwięki i poskłada sample tak by rozruszać i umilić chwile przed koncertami. Otwórzcie się na nowe brzmienia i chłońcie ku uciesze zmysłów.

Bitamina powstała z przyjaźni i miłości do muzyki. Słychać to w tekstach i w produkcji bitów. Wrażliwość z jaką do nas trafia jest zaskakująca, a wyśpiewane emocje odczuwamy bardzo osobiście.

Rok 2005, obóz aktorski Machulskich. To tutaj krzyżują się drogi Amara i Mateusza, założycieli Bitaminy. Niedługo potem dołącza do nich Piotr. Niezwykle uzdolnieni i aktywni artystycznie na różnych polach przypadają sobie do gustu. Nie przeszkadza im to, że Mateusz na co dzień mieszka w Niemczech, gdzie spełnia się jako aktor i reżyser, a Amar z Piotrem wiele czasu poświęcają produkcji ekologicznego sera i warzyw. Tworzą kolektyw, którego działalność nieprzerwanie trwa do dziś.

Nie patrząc na mody i trendy, pracują nad swoją muzyką. Mimo, iż zupełnie nie zabiegają o promocję i zaistnienie w social mediach, wokół tej trójki tworzy się rzesza bardzo oddanych fanów. Doceniają oni wrażliwość i szczerość, które nie pozwalają pozostać obojętnym.

Ich pierwszym albumem są „Listy Janusza”, utrzymane w stylistyce eksperymentalnego hip-hopu, ocierające się o jazz, pełne gier słownych autorstwa Piotra Sibińskiego. W 2014 ukazuje się cyfrowo album „Plac Zabaw”. Wywołuje on spore zamieszanie i zainteresowanie wielu dziennikarzy muzycznych i osób ze środowiska. Pozytywne reakcje są motywacją do pracy nad kolejnymi produkcjami. Powstaje instrumentalny album „C” gdzie artyści pokazują swój kunszt w tworzeniu ciekawych i połamanych bitów, zaskakują samplami i jazzowym klimatem. Kolejna produkcja to „Kawalerka”, kontynuacja „Placu Zabaw”. Jest to album bardziej piosenkowy, opowiadający o potknięciach i pierwszych krokach stawianych samemu, krok poza dziecinne podwórko.

Dyskografia:

Listy Janusza (DIGI/CD 2013) (self release/Bandcamp)
Plac Zabaw (DIGI 2014) (self release/Bandcamp)
Plac Zabaw (CD/LP 2016) (Astigmatic Records)
C (DIGI/CD 2016) (Kalejdoskop Records)
Kawalerka (DIGI/CD/LP 2017) (Kalejdoskop Records)

1 komentarz

Dodaj komentarz