Co robić w ten weekend w Warszawie – Volume 9

  1.  Kollektiv Turmstrasse w Nowej Jerozolimie – 26.09, start: 23.00, wjazd: 30zł

Nowa Jerozolima potężnie zaczyna drugi rok swojej działalności. Po secie Blawana w zeszły piątek przyszła pora na imprezę z wisienką (a nawet dwoma) na urodzinowym torcie – dziś w nocy Kollektiv Turmstrasse zagra live! Jako support wystąpią dje: Leon, Pysh i Tika Milano, a na scenie bocznej będzie można usłyszeć Milenę Kriegs, Piotra Klejmenta, Anję Kraft oraz Mal. Bilety z I i II puli już wyprzedane, lepiej nie liczyć na wejściówki na bramkach tylko zaopatrzyć się w nie wcześniej!

//www.youtube.com/embed/HYMvRm86XGo

 

  1. Festiwal Filmów Snowboardowych „Winter is My Love” w Kinotece – 26 i 27.09, start: 18:00, wjazd: 30/55zł za karnet 2-dniowy

W ten weekend nadarzy się też okazja żeby zaplanować zimowy urlop w górach. Inspiracji i motywacji dostarczy przegląd filmów wyświetlanych w ramach Festiwalu oraz unikatowa atmosfera, która co roku towarzyszy temu wydarzeniu. Będzie można spotkać snowboardowych zapaleńców, wygrać deskę oraz inne skarby, a po projekcjach wyszaleć się na afterparty w Cafe Kulturalna.

//www.youtube.com/embed/LiM9WNHd43g
  1. Premiera „W Drodze do Jah” i spotkanie z Gentlemanem w Kinotece – 26.09, start: 17:30 spotkanie/19:00 pokaz filmowy, wjazd: 35zł

W Kinotece można będzie spędzić praktycznie cały weekend. Nasza kolejna propozycja to premiera filmu „W Drodze do Jah”, który portretuje muzyków Gentlemana oraz Alborosie i pokazuje Jamajkę z ich perspektywy. Widzimy codzienne życie na ulicach gett w Kingston, a także trudną sytuację polityczną i kulturalną kraju. Jakkolwiek jednak mieszkańcom wyspy nie jest ciężko, muzyka, pozostaje ich sposobem sposobem walki z przemocą, seksizmem i biedą. Po spotkaniu i premierze planowane jest afterparty, na którym przysmaki prosto z Jamajki serwować będzie nowy food track – Kingston Town Patty.

//www.youtube.com/embed/sX8M5Kccm8w
  1. Warsaw Gallery Weekend – 26-28.09, start: 17:00, wjazd: free

Jeżeli siedzenie w sali kinowej to rozrywka nie dla Ciebie, mamy do zaproponowania turnee po najważniejszych warszawskich galeriach. I nie chodzi wcale o weekendowy shopping w Złotych Tarasach. Przez trzy dni w galeriach takich jak Leto, Foksal czy Starter będzie można posłuchać dyskusji o sztuce oraz zobaczyć premierowe, niepoddane jeszcze komentarzom krytyki, dzieła. Wystawy w ramach WGW będą czynne do 19:00, będzie więc czas na wszystkie galerie – te ze sztuką i te handlowe.

  1. Głębokie Pasmo oraz PTAKI prezentują: Rythm Section release party feat Bradley Zero w Barze Studio– 27.09, start: 22:00, wjazd: 10zł

W sobotę w Barze Studio będzie się działo dużo. Ptaki świętują wydanie swojego pierwszego remiksu, MITURA z Głębokiego Pasma obchodzi urodziny, a Bradley Zero, człowiek stojący za sukcesem Boiler Roomu zorganizuje im imprezę. Oprócz programowania lineupów i wydawania płyt zajmuje się didżejowaniem, a jego sety są pełne deep house’u, afro, techno i disco.

//www.youtube.com/embed/qmuFKbWsZmI

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *