Co robić w ten weekend w Warszawie – Volume 11

1. Warsaw Film Festival w Kinotece i Multikinie Złote Tarasy – 10-19.10, start: 9.30, wjazd: 12-18 zł

Największy stołeczny festiwal filmowy obchodzi swój okrągły jubileusz. Jak zwykle w programie znalazły się filmy trudne, dziwne, szokujące, oraz prawdziwe kinematograficzne perełki. W piątek w filmie „Brud” będziecie mogli zobaczyć pozbawionego moralności policjanta-narkomana, w sobotę warto wybrać się na „Mapy Gwiazd” z Julianne Moore oraz Mią Wasikowską, a na niedzielę polecamy „Zanim zniknę”, film, który jest rozwinięciem oskarowej „Godziny policyjnej”. Tak naprawdę jednak warto wybrać się na cokolwiek. Większość z tych filmów nie trafi do naszych kinopleksów!

 

 

2. Pachanga Boys w 1500m2 – 10.10, start: 22.00, wjazd: 25 zł

Niemiecko-meksykański duet porwał nas swoim występem tego lata w Plażowej. Łączą to co najlepsze w ich rodzimej muzyce i tworzą hipnotyczne sety, które uwodzą seksownym wokalem i energetyczną linią melodyczną. Podczas imprezy gości z zagranicy wesprą rezydenci 1500m – bshosa, Warsaw Calling i Pitti Schmitti.

//www.youtube.com/embed/XQRV1phVHBk

 

3. Conforce w Nowej Jerozolimie – 10.10, start: 23.00, wjazd: 20 zł

Hipnotycznie w 1500m2, wielobarwnie w Nowej Jerozolimie. W piątek w klubie wystąpi mistrz rozmieszczania dźwięków w przestrzeni – Conforce. Gdyby nie był didżejem, prawdopodobnie został by malarzem. Jego występy live to nie tylko mocna muzyka ale też wielobarwny świetlny spektakl. Minimalistyczne brzmienia, mroczne ozdobniki, ciężka stopa i paleta barw – w piątek tańczymy wszyscy!

//www.youtube.com/embed/vzHVItu5rCI

 

4. JWP Stree1 18 w Basenie – 10.10, start: 20.00, wjazd: 60 zł

Grupa JWP dopiero raczkowała, kiedy tworzyły się fundamenty warszawskiej sceny hiphopowej. Dziś chłopaki już dorosły i obchodzą swoje 18 urodziny. A jak świętować, to na grubo. Jubilaci Ero, Kosi, Siwers, Doni i reszta zaprosili Jesus Price Superstara, czyli Seana P. Idol naszych idoli, członek legendarnej grupy Boot Camp Click i duetu Heltah Skeltah. Klasa sama w sobie. Warto więc wpaść, złożyć chłopakom życzenia i przybić piątkę z mistrzem P! Do imprezy dołączą znajomi JWP z branży. Będzie Siwers, Quebonafide, Pih i Ferajna Zetenwupe. Bądźcie i wy! Imprezie towarzyszy wystawa plakatów w galerii Kolorów na ul. Hożej.

//www.youtube.com/embed/cjlXDRT18QA

 

5. Sitorajd na Powiślu – 11.10, start: 20.00, wjazd: free

Technika sitodruku, którą rozpowszechnił Andy Warhol bierze w Europie kolejny oddech. W ramach trwającego SITOFESTU w sobotę odbędzie się rajd po Powiślu. Od 12 do 12.30 będziecie mogli sitodrukować na rogu Topieli i Tamki. Dalej  o 12.45 do 13.15 w parku Kultury, a następnie pod Mostem Poniatowskiego od 13.30 do 14. Pomiędzy punktami jeździć będzie specjalnie skonstruowany rowerowy warsztat sitodruku. Pamiętajcie żeby wziąć ze sobą jasne textyle coby strzelić sobie druk na pamiątkę.

tdv-et-4-robotnicza-wycieczka-rowerowa

6. Otwarcie festiwalu Warszawa w budowie: Bal gałganiarzy w nowym budynku ASP – 11.10, start: 20.00, wjazd: free

Festiwal Warszawa w budowie do tej pory zajmował się architekturą miasta i jej twórcami. Teraz przyszła pora na to, żeby skupić się na artystach. W tym roku o mieście opowiedzą twórcy sztuk wizualnych, których rola w tworzeniu Warszawy jest ciągle niedoceniana. Szósta edycja festiwalu odbędzie się w pięciu miejscach: w Instytucie Awangardy, Domu Towarowym Braci Jabłkowskich, pracowniach przy ul. Inżynierskiej, pracowni Jana Styczyńskiego i Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Festiwal rozpocznie się od Balu Gałganiarzy w ASP, który jest nawiązaniem do popularnych balów przebierańców, z których słynęła uczelnia. Jaskrawe stroje i ostry makijaż obowiązkowy. Tym, którym brakuje pomysłu na kreację mogą liczyć na pomoc stylistki, która dobierze ciuchy w czekającym na miejscu szmatexie. Na balu wystąpią: Loco Star, Super Girl & Romantic Boys, Latające Pięści, Alex Donsky & Dik Forest oraz DJ-e: Bogdan Fabiański, Zurt Deluxe.

1544374_10201735436506167_6908907268012430636_n

7. Ulterior Motive w Basenie – 11.00, wjazd: 59 zł

W sobotę Basen przejmuje bezkompromisowy drum ‚n’ bass. Pionierska i najbardziej uznana w UK wytwórnia Metalheadz zaprosiła swoich podopiecznych m.in. Jubei, Heist, Ant TC1 i Reza oraz czołowych specjalistów od DnB – Ulterior Motive! W Basenie promować będą swoje najnowsze wydawnictwo „The Frourth Wall”. Spodziewajcie się ofiar – wytańczenie do wycieńczenia gwarantowane.

//www.youtube.com/embed/d1wkptLo5_U