Robert Piernikowski i 1988 na wspólnym koncercie w Warszawie

źródło: materiały promocyjne

W niedzielę 13 sierpnia w stołecznym klubie Pogłos wystąpią obie połowy duetu Syny z materiałem z solowych płyt „No Fun” i „Gruda”. Niedawno światło dziennie ujrzały teledyski – Robert Piernikowski zaprezentował klip do „Antari M-10”, a 1988 do „W twoich oczach”. Za reżyserie obu odpowiedzialny jest poznański artysta, Piotr Macha.

„No Fun” to drugi solowy album Roberta Piernikowskiego, znanego ze składów Napszykłat i Syny, a także współpracy z perkusistą Adamem Gołębiewskim czy reżyserem Janem Klatą. Ujście dla swoich międzyestetycznych ciągot, eksperymentalnego zacięcia i lubości jaką darzy tekstową skrótowość znajduje on zwykle w formie rapu – stylistyki na której polu stawiał swoje pierwsze, autorskie kroki i która powraca w jego twórczości raz po raz, przefiltrowana przez kolejne muzyczne i życiowe doświadczenia.

Podobnie w różnych estetykach rozciągnięta jest „Gruda” – pierwszy solowy album Przemysława Jankowiaka wydany pod aliasem 1988, pseudonimem, któremu początek dała współpraca z Robertem Piernikowskim w duecie Syny. Lata dźwiękowych poszukiwań i eksperymentów z rytmiczną strukturą zawiodły 88 w miejsce w którym różnorakie, gatunkowe tropy znajdują ujście w postaci bitu.

 

Robert Piernikowski + 1988
13 sierpnia niedziela
Klub Pogłos, ul. Burakowska 12, Warszawa

Start koncertu: 21:00