Reżyser „Lobstera” i „Zabicia świętego jelenia” z nowym filmem. Zobacz zwiastun „The Favourite” z Emma Stone, Rachel Weisz i Olivią Colman

Ostatni film jednego z największych wizjonerów współczesnego kina, Yorgosa Lanthimosa, mogliśmy oglądać w kinach ledwo pod koniec zeszłego roku, a już nadchodzi kolejny. Grecki reżyser tym razem zaprasza nas do XVII-wiecznej Anglii, która toczyła wówczas wojnę z Francją. Na tronie zasiadała wówczas Anna Stuart, którą zdecydowanie bardziej niż dobro kraju obchodziły uczty, zabawy, wyścigi kaczek i strzelanie do celu. 

W „The Favourite” w roli królowej zobaczymy jedną z najlepszych obecnie brytyjskich aktorek, Olivię Colman. Co ciekawe, to jej druga ogłoszona ostatnio królewska rola – Colman zastąpi Claire Foy w trzecim sezonie „The Crown” i stanie się Elżbietą II (przeczytajcie TU).  W filmie Lanthimosa wystąpią Rachel Weisz, jako Lady Sarah, bliska przyjaciółka i doradczyni Anny Stuart (aktorka grała już u Lanthimosa w „Lobsterze„) oraz Emma Stone jako aspirująca służka. W obsadzie jest też kilku ciekawych aktorów, m.in. Nicholas Hoult, Joe Alwyn i Mark Gatiss. 

Czy reżyser takich szokujących i innowacyjnych filmów, jak „Kieł”, „Alpy” czy „Lobster” porzuci swoje dziwaczne wizje na rzecz rubasznego humoru i dworskich uciech? Czy trzeba nastroić się na coś, między „Marią Antoniną” Sofii Coppoli i „Barry Lyndonem” Stanleya Kubricka? Dowiemy się dopiero w listopadzie. Na razie wszystko co mamy, to ten zwiastun. 

ZOBACZ TEŻ: „Lobster” – zakochany Homar

1 komentarz

  • Hey tһere fantastic blog! Doеs running a blog sucһ aѕ
    thіs tɑke a massive amоunt ԝork? І’ve ɑbsolutely no expertise іn coding but I had been hoping tⲟ start my oᴡn blog in tһe near future.
    Аnyways, shouⅼԀ you have any ideas or tips for new blog owners рlease share.
    Ӏ understand this is off subject neνertheless I ϳust wanted to ask.

    Mɑny thɑnks!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *