Rave w Warszawie, czyli lutowy program Smolnej

Świeże projekty muzyczne, nowy cykl, współpraca z Instytutem oraz kolejne występy popularnych artystów. Smolna, pomimo zaledwie 3 miesięcy działalności bardzo szybko się rozwija i cały czas szuka nowych, ciekawych pozycji w programie dla fanów różnych brzmień.

W lutym na Smolnej zagości wiele różnych stylów, dzięki czemu niezależnie od gustu wszyscy znajdą coś dla siebie. Jest to miejsce, gdzie każdy może się odnaleźć zarówno słuchając swoich ulubionych artystów, jak i poznając nowych, którzy wyjątkowo dobrze zaprezentowali się podczas występów na żywo. A o to zadbają w tym miesiącu muzycy, którzy obracają się w klimatach house, techno, electro i acid.

Ponadto, po udanej zimowej odsłonie cyklu Lost Pool, klub nie boi się również śmiałych ruchów w stronę nurtu rave, o czym świadczy współpraca z kultowym cyklem Instytut czy ukraińskim kolektywem Cxema.
Zaczynając od najbardziej popularnych artystów w programie, przede wszystkim należy wskazać Miss Kittin i Michaela Mayera. Pierwsza z nich to jedna z najbardziej docenianych kobiet na scenie electroclashu, która przyjedzie do Warszawy po kilkuletniej przerwie. Fani brzmień electro z pewnością pamiętają ją m.in. z hitu „Frank Sinatra” czy współpracy z DJami Dubfire i The Hacker.

MISS KITTIN 4/4 set at W Amsterdam:

Z kolei Michael Mayer, współwłaściciel wytwórni Kompakt, wystąpi na Smolnej podczas wydarzenia zorganizowanego we współpracy z Instytutem. Jest to cykl legendarnych rave’owych wydarzeń sprzed lat, który niedawno powrócił i znów przyciąga tysiące fanów elektroniki. Artysta z Niemiec słynie z długich, hipnotycznych setów i tego typu występu można oczekiwać w stołecznym klubie przy ul. Smolnej 38.

Michael Mayer, Kölsch – Dogma 1:

Po występie w innym ważnym miejscu w Polsce, czyli Audioriver Festival, do kraju powróci również Guti, czyli specjalista od ciepłych brzmień house. Z kolei w nieco mocniejszej stylistyce zaprezentuje się Tessela – charakterystyczna postać, która pomimo młodego wieku posiada rzeszę fanów na całym świecie i wydawnictwa w prestiżowym R&S Records. Co więcej, tej samej nocy wszystkie występy artystów transmitować będzie jedna z najbardziej znanych ekip telewizyjnych, czyli Be-At TV.

Tessela Boiler Room x Dekmantel Festival DJ Set:

Skład zagranicznych headlinerów zamykają: Схема – bardzo zdolni przedstawiciele ukraińskiej sceny z Kijowa i bohaterzy popularnego filmu autorstwa międzynarodowej redakcji I-D; Fango, czyli utalentowany artysta z Włoch, a także bardzo doceniany na świecie duet The Analogue Cops. Z kolei jeśli chodzi o rodzimych artystów, to w lutym również nie zabraknie występów lokalnej czołówki oraz rezydentów, którzy również współtworzą program swoich cyklicznych nocy.

The Analogue Cops – Why You Love Me:

Pełny styczniowy program wygląda następująco:

03.02 Smolna: be-at.tv w./ Tessela | Angelo Mike, Seltron400, Truant, Ebrian
04.02 Smolna | NИ: Guti live | Simon Mattson, Tobias Manou, Juniore b2b Conradq
10.02 Smolna: Instytut w./ Michael Mayer | Phil Jensky, Leon
11.02 Smolna Międzymiastowa: Kraków | Deas, Discox, Narrenhaus, Truant, Głębocki, Sincz b2b Smurlik 17.02 Smolna: Miss Kittin | Kaj, Anja Kaft, Yellen
18.02 Smolna | NИ: Fango | Truant, Akme, Ostap
24.02 Smolna: Cxema Backstage
25.02 Smolna | NИ: The Analogue Cops & ASOK | Eltron John, Chino live

Więcej na www.facebook.com/smolna38

Dodaj komentarz