Q&A: Justyna Święs

fot. Bartek Wieczorek

Przeczytajcie, jak mijający rok podsumowują w naszym kwestionariuszu dziewczyny, które dobrze znacie. Bo nie bez powodu pytania zadaliśmy właśnie kobietom – to był zdecydowanie ich rok. Rok kobiet silnych, odważnych i mówiących nieskrępowanym głosem.

 

Q: Jak byś opisała mijający rok trzema słowami?

A: Przejmujący, intensywny, ujmujący.

Q: Co z tego roku będziesz pamiętać za 10 lat?

A: Nie wypada odpowiadać! O tych najbardziej pamiętnych rzeczach (no a szczególnie takich trwałych i wartych 10-letniej pamięci) nie przystoi opowiadać.

Q: Prezent, jaki chciałabyś dostać pod choinkę?

A: Pod choinkę chciałabym dostać dużo miłości, takiej ekscytującej i ciekawej. Bardzo ją lubię.

Q: W przyszłym roku na pewno przeczytam…

A: Wszystkie tomy „W poszukiwaniu straconego czasu”. Trochę mi wstyd, że to wciąż przede mną.

Q: W przyszłym roku najbardziej czekam na…

A: Jedną, tajemniczą książkę.

Q: Za rok o tej porze chciałabym powiedzieć, że…

A: W ogóle chciałabym móc coś powiedzieć, bo obecnie straciłam głos.

 

Justyna Święs – wokalistka, autorka tekstów i kompozytorka. Jedna z najciekawszych i najprężniej działających artystek młodego pokolenia. Razem z Kubą Karasiem tworzy zespół The Dumplings, który w 2015 r. otrzymał Fryderyka w kategorii Fonograficzny debiut roku. Współpracowała m.in. z Wojtkiem Mazolewskim, braćmi Waglewskimi i zespołem Voo Voo. Udzielała się w projekcie RYSY, w którym nie tylko śpiewała, ale też napisała większość tekstów. Z Wojtkiem Urbańskim z RYS stworzyła muzykę do spektaklu „Mapa i Terytorium” w Teatrze Wybrzeże, a w tym roku skomponowała utwór do nowego serialu Jana Komasy „Ultraviolet”. Końcówka 2017 r. minęła Justynie pod znakiem The Dumplings Orkiestra – serii koncertów, gdzie do zespołu dołączają smyczki, sekcja dęta i perkusja.

137 komentarzy

Dodaj komentarz