PURO Gdańsk, czyli lepiej niż w domu

Gdy chodzi o trendy w podróżowaniu i turystyce, eksperci są zgodni: standardowe, identyczne w każdym zakątku świata pokoje hotelowe to dla gości za mało. Podróżujący chcą być ugoszczeni tak, żeby podczas pobytu w hotelu nie tęsknić do domowego łóżka i ekspresu do kawy.

Dlatego na świecie pojawia się coraz więcej hoteli, które poza przestrzenią do spania i łazienką oferują swoim gościom coś więcej. Przestronne wnętrza urządzone według najnowszych trendów w projektowaniu, hotelowe restauracje i bary, które przyciągają nie tylko turystów, a może strefy relaksu dla gości? Hotele w Berlinie, Londynie i w innych światowych metropoliach (także  w Polsce!) kuszą tym od dawna.

Hotel PURO nad gdańską Motławą stanął na historycznej Wyspie Spichrzów, która w ostatnich latach stała się jednym z najgorętszych adresów w Trójmieście. Wnętrza PURO Gdańsk zaprojektowało londyńskie studio DeSallesFlint. Dominuje w nich współczesne wzornictwo, a uzupełnieniem są meble marek znanych na całym świecie – m.in. Carl Hansen & Søn czy GUBI z Danii, Magis i Moroso z Włoch, szwajcarskiej Vitra czy Kettal z Hiszpanii. Nie ma jednak mowy, żeby poczuć się przytłoczonym – mimo światowego dizajnu pokoje i przestrzenie wspólne zachowują przyjazny charakter.

Pamiętamy jednak, że nie samym wnętrzem żyje człowiek – od czasu do czasu musi przecież coś zjeść, a mało kogo zadowala dziś pizza z sieciówki. Na zgłodniałych gości czeka hotelowa restauracja Dancing Anchor, oparta na autorskiej kuchni Marcina Małeckiego. Znajdziemy w niej ryby, owoce morza, wieprzowinę oraz dania z drobiu. Co więcej, goście głodni wrażeń mogą śledzić przygotowanie zamówionych przez siebie dań w otwartej kuchni. Po kolacji entuzjaści procentów mogą wysączyć drinka w barze INK Above, w którym można poudawać, że jest się Billem Murrayem w filmie „Między słowami”. A jeśli koktajle komuś niemiłe, może odwiedzić hotelowe PRISMA SPA i poczuć się jak Michael Caine w „Młodości” Paolo Sorrentino.

PURO Gdańsk – 211 pokoi,  9 apartamentów, 5 sal konferencyjnych, restauracja Dancing Anchor, podniebny bar INK Above, PRISMA SPA.