Przejdź na Jasną stronę mocy

Jesteśmy pewni, że już nie płaczecie po 1500 i Nowej Jerozolimie. Klubowa mapa Warszawy – pomimo, że wciąż nie prezentuje się idealnie – wypełnia się w szybkim tempie, zwiastującym nadejście złotego okresu. Po Smolnej, przyszedł czas na znajdujący się w samym sercu Warszawy klub Jasna 1, który będzie miejscem dla pasjonatów nieoczywistego clubbingu i wyjątkowych, często intymnych koncertów.

Za nami pierwszy miesiąc działalności Jasnej, podczas którego mogliśmy usłyszeć takich artystów jak Shabazz Palaces, Deepchord, Soichi Terada czy lokalny kolektyw Syntetyk. Co czeka nas w nadchodzącym miesiącu? Sprawdźcie, dlaczego warto przejść na Jasną stronę mocy w deszczowym listopadzie. Zapowiada się, że to będzie nowa świątynia techno, house’u i innych elektronicznych brzmień. Zobaczcie, co przyniesie ten miesiąc.

ANANSI x WEBER x GRUCHOT x BACZYŃSKI, piątek 10 listopada 23:00

JUSTIN VAN DER VOLGEN, sobota 11 listopada 23:00

Najbliższy weekend, oprócz corocznej atrakcji, jaką jest Marsz Niepodległości, przyniesie aż dwie znakomite imprezy. Wpadnijcie pobujać się przy brazylijskich rytmach w piątek oraz wyszaleć do ostatniej kropli potu przy sobotniej dawce energicznego house’u od nowojorskiego didżeja Justina Van Der Volgena. Nie zabraknie scenicznej radości, kolorowych drinków, smacznego piwka i samych dobrych twarzy. Na chwilę przywracamy gorące temperatury i podkręcamy go swobodnym, wręcz hippie klimatem.

NORTHERN DISCO LIGHTS: PRINS THOMAS & DJ FETT BURGER, piątek 17 listopada 23:00

BAS, sobota 18 listopada 23:00

Projekcja dokumentalnego filmu o norweskiej scenie disco? Z wielką przyjemnością! Żeby tego było mało, po seansie czeka nas szalone afterparty. W piątek 17 listopada na Jasnej zagrają jedni z najważniejszych skandynawskich didżejów: Prins Thomas i Fett Burger. Obaj zaprezentują słuchaczom swoje wizje muzyki disco i house, niekiedy wypełnionej kwasowymi odjazdami lub przestrzennymi pejzażami.

Kiedy opadną już emocje po piątkowej gorączce disco, na scenę wejdzie kolektyw BAS. Ich misją jest organizacja imprez tanecznych z szeroko pojętą muzyką elektroniczną, ale również wystaw, które za każdym razem stara się umiejscowić w innej przestrzeni. Tej nocy, za didżejką staną m.in. MaL, Janurz oraz MKO. Przygotujcie się na techno masaż, w którym największą rolę odegra wyraźny bas, zabójcze tempo i mocna stopa!

CLERIC, sobota 25 listopada 23:00

STARA RZEKA + GRUPA ETYKA KURPINA, czwartek 30 listopada 20:00

Ostatnie listopadowe dni to zestawienie mocno eklektyczne. Z jednej strony solidne techno w wykonaniu Clerica, a z drugiej – baśniowe opowieści snute przez Starą Rzekę. Pierwszy z nich to niezwykle uzdolniony Brytyjczyk, który w przeciągu kilku lat, wypuścił pokaźną liczbę EP-ek i singli oraz zwiedził klubowe mekki pokroju Panorama/Berghain, Tresor czy Corsica Studios. Jego wizja techno to mroczne, dystopijne klimaty, które mogą kojarzyć się z zadymionymi przestrzeniami oraz transowym, hipnotyzującym tańcem.

Prawdziwa gratka dla fanów brzmień prosto z Instant Classic to koncert Starej Rzeki. Kuba Ziołek ostatnimi czasy rzadko grywał pod szyldem solowego projektu i to jest doskonała okazja, by usłyszeć go na żywo. Ziołek znany jest z ciągłego poszukiwania, eksploracji nowych dźwięków, używania nieoczywistych technik i z zamiłowania do innowacji. Na scenie, bydgoskiemu artyście będzie towarzyszyć Grupa Etyka Kurpina – intrygująca, jednoosobowa formacja Adama Frankiewicza, w której muzyka i wizualizacje pochodzą ze starych kaset magnetofonowych i taśm VHS, reklam telewizyjnych czy audycji radiowych. Tak intymne, wręcz rytualne przeżycie to rzadkość – obecność zatem obowiązkowa! Gotowi na te nabożeństwa?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *