Prezes Bitcoin Foundation w Polsce! Opowie o transakcjach, blockchain i kryptowalutach

Brock Pierce jest jednym z najbardziej cenionych i pożądanych ekspertów gospodarki Blockchain. Jego majątek wyceniany jest obecnie na minimum 20 miliardów dolarów. Przed zaangażowaniem w Blockchain i kryptowaluty pochodzący z Los Angeles Pierce odnosił ogromne sukcesy jako innowacyjny przedsiębiorca. Na własne projekty zebrał z rynku ponad 200 milionów dolarów oraz przeprowadził około 30 poważnych biznesowych przejęć. Wykładał także na Singularity University, Stanfordzie, USC, czy UCLA.

W świecie Blockchain obecny jest niemalże od początku, a jego praca w tym obszarze ukoronowana została przez środowisko wyborem na Prezesa Bitcoin Foundation w 2014 roku. Jako założyciel Blockchain Capital oraz twórca kryptowalut EOS i Tether, Brock Pierce jest obecnie jednym z globalnych liderów w obszarze formacji nowego rodzaju kapitału. Pierce przewodniczy także BitAngels Los Angeles oraz prowadzi AngelList Top 10 Syndicate. Jest również aktywny na polu non-profit i organizacji społecznych, m.in. jako członek Clinton Global Initiative.

Jego wizyta i wystąpienie w Warszawie to jednorazowe i bezprecedensowe wydarzenie możliwe dzięki współpracy zespołu Pierce’a z polskim startupem Blockchain – IOVO (Internet of Value Omniledger) – organizatorem konferencji Blockchain Connect 2018.

Podczas Blockchain Connect 2018 poznamy przede wszystkim najnowsze trendy kontekstu inwestycyjnego nowoczesnych technologii oraz podejście najważniejszych instytucjonalnych inwestorów, m.in. w gorącym kontekście ICO. Jest to też wyjątkowa okazja do poznania na żywo światowej elity Blockchain i kryptowalut – twierdzi Krzysztof Gagacki z IOVO.io

Powstały w Polsce startup IOVO dedykowany jest decentralizacji i demokratyzacji dostępu do danych osobistych oraz powstających na ich bazie wyników scoringowych. Obecnie automatycznie stają się one własnością wielkich rynkowych graczy. IOVO podkreśla, że własność i ochrona oraz możliwość decydowania o losach i monetyzacji danych o własnych zachowań to fundament nowoczesnego rozumienia wolności. IOVO będzie Blockchainem nowej generacji, podstawą rozwoju przyszłych DAP (zdecentralizowanych aplikacji).

Na konferencji Blockchain Connect 2018 oprócz Pierce’a wystąpią także takie sławy jak Daniel Jeffries, jeden w najbardziej cenionych na świecie dziennikarzy i futurystów zajmujących się kryptowalutami, Joshua Huong reprezentujący fundusz Exponential, Dinis Guarda – piąta najbardziej wpływowa postać na świecie w obszarze Blockchain wg Right Relevance, czy Kamran Khan, prezes i dyrektor zarządzający Emerging Infra-Tech Partners (EIP)i. Nie dziwi więc fakt, że swoją obecność na konferencji potwierdzili przedstawiciele Narodowego Banku Polskiego, Giełdy Papierów Wartościowych i innych bankowych instytucji finansowych.

Blockchain Connect 2018 odbędzie się już 20 stycznia 2018 r. Szczegółowy program konferencji oraz formularz rejestracji dostępne są na http://connectwarsaw.org

1 komentarz

Dodaj komentarz