Poznaj kolor roku 2017 wybrany przez Pantone!

Jak co roku firma Pantone zaprezentowała kolor, który zostanie kolorem roku. W 2017 będzie nim zielony – greenery. Laurie Pressman, wiceprezes Pantone, w oficjalnym oświadczeniu podkreśliła, że do decyzja ta wiąże się nie tylko z poczuciem estetyki. Kolor ma też potężne konotacje polityczne.

Czemu zielony?

Zielony sygnalizuje społeczne pragnienie zmian. W komunikacie dla mediów czytamy:

Musimy odświeżyć nasze spojrzenie i połączyć się znów w jedno społeczeństwo. Kolor dziś kojarzy się z charakterem i innowacją. Dziś ma zupełnie inne i większe znaczenie niż kiedyś.

Powszechne kojarzenie zieleni z nadzieją również miał wpływ na ten wybór. Niezależnie od wyznania, wierzeń i poglądów zielony kolor symbolizuje wiosnę, nadzieję, kojarzy się z ruchami sprawiedliwości rasowej i z pragnieniem zmian.

This image released by Pantone shows a color swatch called "greenery", which has been named as the color of the year for 2017 by the Pantone Color Institute. The vibrant green with yellow undertones is an answer, of sorts, to bruising 2016, signaling a yearning to rejuvenate, and to reconnect to both nature and something larger than oneself, said Laurie Pressman, the institute's vice president. (Pantone via AP)

Pantone

Pantone to amerykańska korporacja założona w 1962 roku przez Lawrence’a Herberta – obecnego prezesa zarządu. Jej siedziba mieści się w Carlstadt w stanie New Jersey. Znana jest z produkcji systemów używanych w przemyśle poligraficznym. Kolor roku ogłaszany jest od 1999 roku i mimo, wydawałoby się, braku znaczenia, jest bardzo ważny dla producentów.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *