Posłuchaj nowości od The Roots, Belle and Sebastian, Tori Amos, Micka Jaggera, Jessie Ware i innych

źródło: Wikimedia

Tych muzyków nie trzeba przedstawiać. Najważniejsze nazwiska w branży właśnie opublikowały swoje najnowsze utwory. 

The Roots – „It Ain’t Fair”

Nowy utwór The Roots z gościnnym występem Bilala pochodzi ze ścieżki dźwiękowej do „Detroit” – nowego filmu Kathryn Biegelow („Na Fali”, „The Hurt Locker”, „Wróg Numer Jeden”), który opowiada o zamieszkach w 1967 roku.

Kiedy oglądałem ten film, uświadomiłem sobie, że życie w 1967 roku niewiele różniło się od tego w 2017 czy 1897. Chcieliśmy w naszej piosence upiec kilka pieczeni na jednym ogniu: uczłowieczyć ten ból, dezorientację i smutek, a także wyrazić spóźniony gniew – powiedział w wywiadzie dla Rolling Stone perkusista i jeden z liderów grupy, Questlove.

Belle & Sebastian – “We Were Beautiful”

Jesienią zeszłego roku lider zespołu, Stuart Murdoch, zapowiedział nowe nagrania, będące „serią winylowych EP-ek”. Nakłaniał też fanów, do brania udziału w projekcie. Wygląda więc na to, że energetyczne i rockowe „We Were Beautiful”, to pierwszy z planowanych utworów, a twarze widoczne na okładce to nadesłane przez fanów szkockiego zespołu fotografie.

Mick Jagger – „England Lost” 

Pisaliśmy niedawno o zapowiadanej płycie The Rolling Stones i możliwym udziale Skepty. Chyba jednak do takiej współpracy nie dojdzie – okazuje się, że raper robił tylko remiksy do solowego projektu Micka Jaggera. Lider Stonesów zamieścił właśnie ten, zainspirowany podobno Brexitem, materiał w sieci. Do dwóch utworów „England Lost” i „Gotta Get a Grip”, powstały nawet teledyski, w których wystąpili Luke Evans i Jemima Kirke.

Mick Jagger – „Gotta Get a Grip”

Jessie Ware – “Midnight”

Jessie Ware, która zaledwie wczoraj grała w warszawskim Palladium, zapowiedziała właśnie swoją nową płytę (tytuł nieznany, premiera jesienią) oraz zaprezentowała nowy utwór – „Midnight”. W niedawnym wywiadzie dla portalu The Fader brytyjska artystka wyznała, że na następcy „Tough Love” z 2014 roku pojawią się takie nazwiska, jak m.in. Ed Sheeran, Cashmere Cat, Julia Michaels i Francis and the Lights.

The Killers – „Run For Cover” 

Nowa płyta The Killers, „Wonderful Wonderful”, ukaże się 22 września. Najnowszy utwór, którym zespół z Las Vegas promuje to wydawnictwo, jest “Run For Cover”. Miesiąc temu zaprezentowali piosenkę i teledysk do „The Man”. 

Tori Amos – “Cloud Riders”

Nową, 15. już płytę, zapowiada też Tori Amos. „Native Invader” ukaże się 8 września, a „Cloud Riders” to pierwszy singiel z nadchodzącego wydawnictwa. Według samej Amos, piosenki na nowym albumie opowiadają o „różnych sposobach stawiania czoła nieprzewidywanym wyzwaniom i niebezpiecznym konfliktom”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *