Popkultura przełomu lat 80. i 90. w najnowszej kolekcji Hermetic Square SS18 – Chapter Nine

Najnowsza kolekcja Hermetic Square SS18 – Chapter Nine rozgrywa się w rozgrzanej od gorącego powietrza scenerii wybrzeża USA z przełomu lat 80-tych i 90-tych. W czasach telezakupów, kultowych seriali takich jak „Moda na Sukces” i „Słoneczny Patrol” oraz hollywoodzkich produkcji w stylu „Gliniarza z Beverly Hills” mieliśmy okazję przyjrzeć się wyjątkowo wyrazistym lookom, w których dominował przede wszystkim komfort, lecz nigdy nie zabrakło miejsca na grę koloru oraz niosące kolektywny vibe, plażowe printy.

Zrealizowana na green screenie kampania przedstawia postaci rozrzucone w miejskim, nadmorskim środowisku. Znajdziemy w niej właścicielkę butiku, policjanta po godzinach, surfera-ratownika, a także bohatera ostatniej kolekcji – Tony’ego, który porzucił biznes jubilerski w Europie, by rozkręcić biznes hotelowy na wschodnim wybrzeżu. Kolekcja czerpie z szeroko rozumianej popkultury przełomu dwóch bogatych dekad prezentując wrażeniowe stopklatki tego okresu. Poza kampanią i lookbookiem idealnie obrazuje to film promocyjny.

Sama kolekcja składa się z szerokiej gamy okryć wierzchnich, topów, spodni oraz akcesoriów. W szczególności rzucają się w oczy klasyczny brytyjski trencz i harringtonka, w całości pokryte folią PVC. Selekcję outwearu uzupełnia skóra, futro inspirowane amerykańskimi hip-hopowcami lat 90-tych, dwie kurtki w pattern, czy overshirt z przezroczystą kieszenią w kolorze baby blue. Bluzy i koszulki ozdobione są najróżniejszymi printami i haftami ściśle nawiązującymi do tematyki kolekcji. Jeżeli chodzi o dolną część garderoby to w Chapter IX możemy wybrać welurowe spodenki, sobie spodnie w szeroką kratę windowpane, czy dresowe spodnie z haftami układającymi się w lampas, które inspirowane są ruchomymi neonowymi standami przed amerykańskimi strip clubami. Ten sam motyw zdobi torby w aktualnej kolekcji Hermetic Square. Inne ciekawe akcesoria to niewątpliwie ręcznik i piłka plażowa. Całą kolekcję możecie zobaczyć TU

 

Dodaj komentarz