Polskie drzewo walczy o tytuł najpiękniejszego w Europie

Fot: Tomasz Chuszcza/Europejskie Drzewo Roku

Wycinka drzew to w Polsce temat wciąż aktualny. Tymczasem polskie drzewa walczą nie tylko o przetrwanie, ale też o nagrody!

Właśnie kończy się głosowanie na Europejskie Drzewo Roku. W tej edycji w finale konkursu znalazło się drzewo z Polski. Zgłoszony przez Krasnostawski Ruch Ekologiczny „Viridis” klon to jeden z symboli miasta. Drzewo ma 65 lat i już jakiś czas temu zostało przeznaczone do wycinki ze względu na swój kształt…Tymczasem wycince sprzeciwili się mieszkańcy, którzy z Klęczącego Drzewa uczynili nową atrakcję turystyczną miasta.

Fot: Tomasz Chuszcza/Europejskie Drzewo Roku

Klon z Krasnegostawu rywalizuje z 14 innymi drzewami m.in. z Belgii, Chorwacji, Słowacji, Rosji, Rumunii, Litwy czy Hiszpanii.

Na Europejskie Drzewo Roku możecie głosować do końca lutego. Macie zatem jeszcze moment, żeby wesprzeć polskiego „kandydata” oraz drugie najpiękniejsze według Was europejskie drzewo. Głosować możecie TU.

Europejskie Drzewo Roku wybierane jest od 2011 roku. Oficjalne wyniki plebiscytu zostaną ogłoszone 19 marca podczas ceremonii w Brukseli.