Polski pawilon uznany za jeden z najlepszych na świecie podczas EXPO 2017

Na Międzynarodowej Wystawie Astana EXPO 2017 polski pawilon został uznany za jeden z dziewięciu najlepszych spośród ponad stu budynków. Ekspozycję przygotowało Pattern Recognition – można ją odwiedzać do 10 września w Astanie, stolicy Kazachstanu.

Ekspozycja w polskim pawilonie składa się z pięciu stref: Wejście, Technologie, Las, Odpoczynek i Regiony. Ma on aż 700 metrów kwadratowych powierzchni i dwa poziomy. Głównym celem ekspozycji jest przestawienie kraj jako kraju nowoczesnych technologii i rozwiązań, a także poszanowania dla tradycji i historii. Ma uczyć także poszanowania dóbr naturalnych.

Praca nad koncepcją trwała wiele miesięcy i zaczęła się od konstruowania treści – kontaktów z instytucjami naukowo-badawczymi, poszukiwania w całej Polsce ciekawych technologii, a później dopiero, na bazie tych merytorycznych treści, budowaliśmy wizualną formę projektu.Zbudowanie atmosfery pawilonu – przyjaznej, relaksującej – było dla nas bardzo ważne. Dlatego w obrębie całej ekspozycji rozłożone są pufy, tak by zwiedzający mogli odpocząć, ponieważ zwiedzanie EXPO to męczący proces. Dzięki temu goście zostają w naszym pawilonie dłużej. Jako jedni z nielicznych działamy na zmysł dotyku – przez miękką wykładzinę/trawę, drewno. A jako jedyni – również na zmysł zapachu, poprzez emitery z zapachami lasu. No i muzyka klasyczna w zestawieniu z minimalistycznymi glitchami – światło, dźwięk. Doznania są zróżnicowane, tak, żeby skontrastować strefy Technologie i Las

opisuje Kinga Duda z Pattern Recognition na www.bryla.pl

Międzynarodowa Wystawa EXPO 2017, w której bierze udział ponad sto państw, w stolicy Kazachstanu Astanie rozpoczęła się 10 czerwca i potrwa do 10 września 2017 roku. Tematem przewodnim jest „Energia przyszłości”, obejmująca takie kwestie jak: redukcja emisji dwutlenku węgla, życie zgodnie z zasadami efektywności energetycznej oraz dostępność energii dla wszystkich.

źródło: bryla.pl