Podróż w czasie i przestrzeni w Pardon, To Tu

Pardon, To Tu nie zwalnia tempa i zaprasza na kolejny koncert w swojej nowej siedzibie. Tym razem znowu wybierzemy się w podróż w czasie i przestrzeni, bo w lokalu koło Metra Politechnika zagra przybysz z dalekiej Afryki i…lat 70!

Pod koniec lat 70-tych nagrał dwa legendarne albumy zatytułowane „Rob” i „Make It Fast, Make It Slow”. Po wydaniu trzeciej i, jak dotychczas, ostatniej płyty „Hell Fire” w 1981 r. zawiesił karierę muzyczną, by po ponad trzydziestu latach powrócić z pierwszą trasą po Europie, podczas której wspierać go będzie znakomity zespół składający się z muzyków współpracujących z takimi gwiazdami jak Ebo Taylor, Jimi Tenor, Embryo czy The Poets of Rhythm. 

Rob Roy Reindorf urodzony 13 maja 1949 w Akrze, to jedna z najbardziej legendarnych i enigmatycznych postaci na muzycznej scenie Ghany, a może nawet całej Afryki Zachodniej lat 70. Jego słynny utwór „Make It Fast, Make it Slow” był samplowany przez takich artystów jak J Dilla czy Camp Lo. Po przeprowadzce do Beninu Rob nauczył się grać na pianinie w szkole muzycznej w Kotonu, a następnie próbował swoich sił na scenie w towarzystwie lokalnej, muzycznej czołówki, w tym Orchestre Poly-Rythmo czy The Black Santiagos. To doświadczenie zainspirowało go do tego, by po powrocie do Ghany stanąć na czele dużego, funkowego zespołu, co odzwierciedlało jego zamiłowanie do amerykańskich mistrzów, takich jak James Brown czy Otis Redding.

Posłuchajcie jak brzmi Rob na wydanej przez Analog Africa reedycji

Pardon, To Tu
Czwartek, 22.08.2019 – g. 20:45
Bilety: 59 PLN (przedsprzedaż) i 69 PLN (w dniu koncertu)