Piosenki z naszego dzieciństwa w nowych wersjach. Beyoncé i Elton John łączą siły przy remake’u „Króla Lwa”

źródło: Wikimedia

Nowa, „żywa” wersja disneyowskiego „Króla Lwa” do kin ma trafić w 2019 roku. Głównym bohaterom głosów użyczyć mają m.in. Donald Glover (Simba), James Earl Jones (Mufasa), Chiwetel Ejiofor (Skaza), Seth Rogen (Pumba), John Oliver (Zazu) i Beyoncé, która wcieli się w Nalę (pełna obsada TU). 

Chyba wszyscy się zgodzą, że jedną z najważniejszych rzeczy, które pamięta się z mającej już ponad 20 lat animacji, jest muzyka. Przygotowana przez Hansa Zimmera i Eltona Johna ścieżka, zawierała takie piosenki, jak „Can You Feel The Love Tonight„, „Hakuna Matata” czy „Circle of Life„, które teraz, jak donosi New York Daily News, mają mieć nowe wersje. 

Elton już podobno zgodził się przerobić swoje klasyczne przeboje i ma zainkasować za to niemałą sumę, bo aż 13 milionów dolarów. Nic dziwnego – jego piosenki były sporym sukcesem – za jedną z nich dostał Oscara, a dwie inne były nominowane w tej samej kategorii.

Jak donosi New York Daily News, do stworzenia nowych wersji zaangażowano też odtwórczynię jednej z głównych ról, czyli samą Beyoncé: „To niewyobrażalne, mając na pokładzie kogoś takiego, nie wykorzystać jej do zaśpiewania tych ikonicznych hitów. Jej udział oznacza sukces wśród nowego pokolenia i spore zyski” – twierdzi informator portalu.  Duet już podobno pracuje nad muzyką w studio.