Pełny program festiwalu Unsound 2018

Na kolejną edycję jednego z naszych ulubionych festiwali czekaliśmy cały rok. W końcu możemy to napisać: Unsound 2018 rusza już w tym tygodniu, a dosłownie na moment przed startem imprezy organizatorzy publikują pełny program.

Szesnasta edycja imprezy odbędzie się pod hasłem „Presence”, a znany wszystkim program muzyczny uzupełnią filmy, warsztaty oraz dyskusje, których pełną rozpiskę można już znaleźć na stronie unsound.pl.

Wśród najciekawiej zapowiadających się instalacji znajdą się między innymi łącząca dźwięk, zapach i światło „Ephemera: Foris” Chrisa Watsona, Gezy Schoena i MFO. Z kolei Polskę będzie reprezentować Mirosław Bałka, który zgodził się odtworzyć swoją pracę z 1997 roku zatytułowaną „a, e, i, o, u”. Jest to dźwiękowa rejestracja szczekania i wycia psów ze schroniska w Celestynowie pod Warszawą.

W ramach ogłoszonego dziś programu paneli dyskusyjnych w Krakowie usłyszmy między innymi przedstawicieli jednostki badawczej AUDINT (opowiedzą o sztucznej inteligencji czy podróży w czasie), Aleksandrę Przegalińską (ta Pani z kolei opowie o kreatywności i sztucznej inteligencji).

Ważnym elementem programu będą dyskusje związane z obchodami dziesięciolecia wytwórni PAN. Uświetnią je: TCF (opowie o produkcji rojowej) Artystka i teoretyczka Jenna Sutela (przedstawi systemy biologiczne i komputerowe) oraz Cory Levinson (będzie mówić o infrastrukturach muzycznych).
Wśród innych prelegentów i prowadzących znajdą się takie osoby jak: John Doran, Jay Springett, Agata Pyzik, Luke Turner czy Stefanos Levidis.

Dodaj komentarz