Paulina i Natalia Przybysz na Olsztyn Green Festival 2017!

Paulina i Natalia Przybysz  na Olsztyn Green Festival 2017!  12 i 13 sierpnia w Olsztynie zagrają też Hey, Bownik, Ten Typ Mes, Fisz Emade Tworzywo, Łąki Łan, Xxanaxx i inni.

Już po raz czwarty fani najlepszej polskiej muzyki popularnej spotkają się na Olsztyn Green Festival. Każdy znajdzie tam coś dla siebie – na terenie plaży miejskiej w CRS „Ukiel”, w weekend 12 i 13 sierpnia, odbędzie się mnóstwo koncertów, spotkania z artystami, warsztaty ekologiczne dla dzieci i dorosłych, a także zajęcia sportowe i inne aktywności dla całej rodziny. 

Znamy już 10 zespołów i artystów, którzy zagrają w tym roku na Olsztyn Green Festival. To Hey, Mary Komasa Ten Typ Mes, Fisz Emade Tworzywo, Łąki Łan, Xxanaxx, Bownik i Swiernalis oraz Paulina Przybysz  i Natalia Przybysz. Obie z artystek wystąpią z nowymi projektami.   

Paulina Przybysz – artystka znana z występów w takich zespołach jak: Sistars, Pinnawela, Rita Pax czy Archeo, z którymi wydała w sumie 7 albumów. Laureatka licznych nagród i wyróżnień – m.in. Fryderyków i SuperJedynek.  Pracowała też między innymi ze Stanisławem Sojką, Tomaszem Stańko, Night Marks Electric Trio czy Enveem. Doświadczenie, które zdobyła przez te lata pozwoliło jej na to, by w końcu wydać solowy album. Po raz pierwszy występuje pod swoim pełnym imieniem i nazwiskiem, bo jak sama mówi: „ma coś konkretnego do powiedzenia”. Paulina szykuje płytę z wyjątkową muzyką i mocnym przekazem.

Natalia Przybysz – powszechnie znana jako wokalistka polskiego zespołu soulowego i R&B. W 2012 roku nagrała płytę z okazji 50-lecia debiutu artystycznego Janis Joplin. Projekt został bardzo dobrze przyjęty zarówno przez publiczność jak i krytyków. Uznanie krytyków i duża frekwencja publiczności na jej koncertach przyczyniły się do wydania albumu „Kozmic Blues; Tribute to Janis Joplin” w czerwcu następnego roku. Album okazał się inspiracją do płyty Natalii Przybysz „Prąd”, który osiągnął status platynowej płyty .W 2015 roku Natalia otrzymała nagrodę Fryderyka w dwóch kategoriach – Album Roku za „Prąd” oraz Singiel Roku dla „Miód”. Wiosną 2017 roku planowana jest premiera najnowszego albumu „Światło Nocne”.

Olsztyn Green Festival to festiwal, na którym posłuchać można tego, co w polskiej muzyce najlepsze. A to wszystko na terenie pięknej plaży miejskiej w Olsztynie nad jeziorem Ukiel. Organizatorzy adresują wydarzenie do tych, którzy – oprócz dobrej muzyki – cenią sobie też piękno natury oraz zdrowy styl życia. Na 3. edycji Olsztyn Green Festival gościło ponad 25 tysięcy osób, które w efektownej scenerii mazurskiej przyrody słuchały najciekawszych brzmień 22 artystów i zespołów polskiej sceny muzycznej. 

Bieżące informacje o festiwalu publikowane są na profilu festiwalowym na Facebooku facebook.com/olsztyngreenfest

Kontakt z organizatorem: olsztyngreenfestival@agora.pl