Panie Proszą Panów – znamy wszystkie nazwiska Artystek!

Portal Techno Jest Kobietą zaprasza na oficjalną inaugurację swojego projektu promującego rosnącą w siłę kobiecą stronę muzyki elektronicznej. Zaprezentuje Wam niezwykłe projekty muzyczne polskich artystek, które szturmem przejmują polskie i europejskie kluby.

8 marca w Dzień Kobiet w wyjątkowym wnętrzu Kina Luna oddadzą stery wspaniałym Kobietom, z którymi wyruszymy w kosmiczną podróż przez wszelakie zakamarki muzyki. To świat Kobiet, ale czym byłby bez Mężczyzn? Wedle tradycji znanej od lat, tej nocy do tańca Panie proszą Panów!


Alex Blikst – na co dzień związana z Instytutem, debiut na scenie muzyki elektronicznej An On Bast – producentka i artystka obecna na scenie od 2006 roku. Ma na koncie szereg EPek tanecznych oraz pięć albumów, wydanych w Polsce, Niemczech, UK i USA. Jej występy to czysta ekspresja, różnorodność i zaskakujące rozwiązania. Podczas swoich występów lubi eksperymentować i badać nowe możliwości.

Anja Kraft – lubi zaskakiwać mrocznymi, hipnotycznymi dźwiękami, zawsze perfekcyjnie budując napięcie przez cały mix. Odwaga i bezkompromisowość – djka ucieka od trendów i utartych schematów, pokazując publiczności wyłącznie własną, oryginalną wizję muzyki elektronicznej.

Carla Roca – jedna z najbardziej kultowych polskich DJek, na scenie od 2001 roku. Większość swojej kariery spędziła jeżdżąc po kraju i graniu w najlepszych klubach w Polsce. W swoich setach miesza intensywne, dynamiczne techno z melodyjnym tech housem tworząc za każdym razem niezwykłą atmosferę poruszającą całą publikę.

Lulu Malina – niewątpliwie jedna z barwniejszych postaci w świecie elektroniki. W trakcie swojej kariery przybierała wiele aliasów, które pokazują jak eklektyczną i różnorodną artystką jest Malina. Porusza się w klimatach tech house, techno oraz bardzo melodyjnych i orientalnych rytmach. Każdy jej set to nowe wcielenie sceniczne.

Mia Twin – producentka, DJka i organizatorka wydarzeń. W swoich setach łączy mocne brzmienia z wdzięczną melodyjnością. Pracuje nad produkcją, miksowaniem i masteringiem w Balkoi Studio. Obecnie w jej miksach najczęściej spotkamy nowoczesny house, techno, bassline a nawet drum & bass.

Ola Teks – prawdziwa miłośniczka winyli – jej kolekcja płyt sukcesywnie rośnie od 2008 roku. Słynie z eklektycznego stylu; czasami gra analogowe, głębokie, twarde, ale melodyjne dźwięki, z drugiej strony uwielbia słoneczny disco house i Chicago house.

Sukubizm – artystka wizualna i VJka. Współpracowała z największymi nazwiskami międzynarodowej sceny muzyki elektronicznej, między innymi z Niną Kraviz, Marcelem Dettmannem, Chrisem Liebingiem, Speedy J, Pan Potem, Oscarem Mulero, Marco Colombino i wielu innych DJ-ów techno. Współpracowała również z takimi nazwiskami jak Rejjie Snow, Crystal Fighters i Mike Skinner (The Streets). Doświadczenie zawodowe zdobywała na wielu festiwalach muzyki elektronicznej Eureopean (Parklife, Dour, Electric Picnic, Secret Garden Party, Reading i Leeds Festival, Instytut Festival) oraz miejscach (O2 Forum, POW, Egg, The Academy Dublin, La Trabendo Paris)

T A K A – jedna z najbardziej energetycznych polskich artystek. Każdy jej występ jest odrębną historią, którą przekazuje przez swoją muzykę. W jej brzmieniach odnajdziemy prawie każdy odłam techno. Analogowe, elektroniczne brzmienia hipnotyzują a niezwykła energia bijąca zza decków porywa publiczność.

Wydarzenie na FACEBOOKU