Otwarte Ogrody – czyli nowa inicjatywa ogrodów społecznych w Gdyni!

Sieć ogrodów, w których mieszkańcy miasta mogą wspólnie pracować, uczyć się jak dbać o rośliny, pomagać innym, odpoczywać i uprawiać swoje własne warzywa i owoce to świetna inicjatywa w Trójmieście, która przyjęła nazwę Otwarte Ogrody Gdyni.

W ogólnodostępnych ogrodach odbywać się mają także wspólne gotowanie potraw, warsztaty, spotkania tematyczne. Póki co, wybrano trzy miejsca, jednak pomysłodawcy mają w planach znaczne rozszerzenie działalności. Projekt powstał przy współpracy miasta Gdyni, Banku Żywności w Trójmieście, który zajmujące się pozyskiwaniem i dystrybucją produktów żywnościowych trafiających do lokalnych organizacji dobroczynnych i firmą Target.

Pierwszy ogród został otwarty na Oksywiu, podobne ogrody funkcjonują także w Gdańsku.

Otwarte Ogrody Gdyni to sieć ogrodów społecznych otwartych i prowadzonych przez mieszkańców, ze wsparciem ogrodnika i animatorów czasu wolnego. Idea ogrodów społecznych polega na zagospodarowaniu nieużywanej przestrzeni i pełnym wykorzystaniu jej potencjału. Nasze ogrody powstaną w różnych miejscach Gdyni: na terenie rewitalizowanej dzielnicy, w podwórzu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej, a także w centrum innowacyjności i biznesu- przy Pomorskim Parku Naukowo- Technologicznym.

mówi Aleksandra Kulińska, koordynator projektu.

Otwarte Ogrody Gdyni mają edukować, integrować mieszkańców, wzmacniać altruizm oraz budować lojalność sąsiedzką i biznesową. To otwarta przestrzeń w której można przeprowadzić biznesowe spotkanie zespołu, zorganizować piknik lub przyjść na warsztaty z miejskiego ogrodnictwa. Gratulujemy inicjatywy i czekamy na podobne w pozostałych miastach Polski!

źródło: http://gardenia.mtp.pl

5 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *