Otwarcie wystawy choreograficznej Uli Sickle „Wolne gesty”

Foto: Ula Sickle

„Wolne gesty” to wystawa choreograficzna, aktywowana przez grupę tancerzy przez pięć godzin każdego dnia otwarcia instytucji dla publiczności. Punktem wyjścia jest pytanie o to, jak ideologie wpisują się w nasze ciała i język. Dziełami sztuki nie są tu ciała performerów czy obiekty, ale wypowiadane teksty literackie, gesty i ruch. Artystka włącza do wystawy głosy pięciu pisarzy z różnych stron świata. Z Polski pojawi się Natalia Fiedorczuk-Cieślak.

Pierwsza indywidualna wystawa Uli Sickle, kanadyjskiej artystki polskiego pochodzenia, prezentowana w ramach jej rezydentury w Centrum Sztuki Współczesnej Zamek Ujazdowski, konfrontuje się z problemem utraty indywidualnej i grupowej umiejętności skutecznego działania we współczesnych czasach.

Ula Sickle wywodzi się ze środowiska choreograficznego. Tworzy performanse i instalacje, prace na styku dyscyplin, w których bada popkulturę jako zjawisko globalne. Często wykracza poza kanon tańca współczesnego, wprowadzając elementy tańca ulicznego, kultury klubowej czy masowego koncertu. Współpracuje z DJ-ami czy, jak w przypadku pracy Kinshasa Electric,sceną hip-hopową w Kongu.

Wystawę Wolne gesty będzie można oglądać przez pięć godzin każdego dnia otwarcia instytucji dla publiczności, czyli: wtorek, środa, piątek, sobota, niedziela 14:00–19:00, a w czwartki 16:00–21:00.

Więcej informacji można znaleźć na stronie CSW.

Foto: Ula Sickle

Dodaj komentarz

-->