Ogłoszono tytuł pierwszego polskiego serialu Netflix

źródło: YouTube

Trwa produkcja pierwszego polskiego serialu oryginalnego Netflix. Właśnie ogłoszono jego tytuł – ośmioodcinkowa produkcja, za której kamerą staną kobiety: nominowana do Oscara Agnieszka Holland, Kasia Adamik, Olga Chajdas i Agnieszka Smoczyńska, ma nazywać się „1983„. Serial, do którego zdjęcia kręcone są w Warszawie, Wrocławiu, Lublinie oraz na Śląsku, ma być dostępny na Netflix jeszcze w tym roku!

W „1983” zobaczymy Roberta Więckiewicza w roli skompromitowanego oficera śledczego i Macieja Musiała jako pełnego ideałów studenta prawa. Główni bohaterowie odkrywają spisek, który zmienił bieg historii Polski i pozwolił utrzymać żelazną kurtynę. Więcej o serialu pisaliśmy TU. W znakomitej polskiej obsadzie znaleźli się także Michalina Olszańska, Andrzej Chyra, Zofia Wichłacz, Mirosław Zbrojewicz, Ewa Błaszczyk, Wojciech Kalarus, Edyta Olszówka oraz Agnieszka Żulewska.

Oto, co o serialu mówi sama Agnieszka Holland:

Pomysłodawcą, twórcą i autorem scenariusza jest Joshua Long. Całość produkować mają Robert Zotnowski („House of Cards”), Frank Marshall („Jurrasic World”, „Jason Bourne”), a także Andrzej Besztak, Joshua Long, Agnieszka Holland i Maciej Musiał. Autorami zdjęć są Tomasz Naumiuk i Arkadiusz Tomiak. Za scenografię odpowiada Anna Anosowicz, a za kostiumy – Katarzyna Lewińska. Muzykę do serialu skomponował Antoni Komasa-Łazarkiewicz.

Dodaj komentarz

-->