Oglądają w pracy, w samolocie i w publicznej toalecie. Netflix podzielił się nowymi statystykami

Ludzie oglądają seriale i filmy na Netflixie dosłownie wszędzie. Nie tylko na telewizorach na kanapie, ale także we wszystkich możliwych środkach komunikacji, w parkach i innych dziwnych miejscach. Portal Quartz opublikował właśnie wyniki badań, którymi podzielił się streamingowy gigant. Przeprowadzono je na całym świecie, a ankiety wypełniło 37 tys. użytkowników serwisu. 

Okazuje się, że aż 67 procent użytkowników ogląda Netflixa poza domem. Głównie w miejscach publicznych – na przykład samolotach i autobusach. Jak się jednak okazuje, aż 26 procent respondentów nie ma problemu z włączeniem sobie ulubionego serialu w pracy – przodują w tym zwłaszcza Amerykanie. 

Niewielka grupa – 7% światowych użytkowników – lubi oglądać Netflixa na telefonie w publicznych toaletach. O tym, ile osób ogląda seriale w zaciszu własnych łazienek nie ma natomiast ani słowa, ale domyślamy się, że byłoby ich dużo, dużo więcej. 

Czego jeszcze ciekawego można dowiedzieć się z najnowszych badań?  Na przykład tego, że aż jednej piątej oglądających w miejscach publicznych zdarza się uronić łzę na ulubionym serialu lub filmie. Aż 17% respondentów przyznaje się natomiast do przegapienia swojego przystanku z powodu zapatrzenia w ekran telefonu.

Uwzględniony jest także udział osób trzecich – 45% ankietowanych przyznało, że przyłapało innych pasażerów zaglądających im przez ramię, kiedy oglądali serial, a 11% zdradziło, że sami patrzyli na cudzy ekran telefonu i w ten sposób sami się zaspoilowali. Tylko 18% spośród oglądających w miejscach publicznych czuło się z tego powodu zawstydzonych. 

Dodaj komentarz