Odjazdy wracają! W Spodku zagrają Proletaryat, Riverside, Lao Che i Pink Freud

źródło: Odjazdy

Ogłoszono pełny program reaktywowanego festiwalu ODJAZDY 2017. Już 18 listopada w katowickim Spodku zagrają Riverside, LaoChe, Proletaryat, Pink Freud z gościnnym udziałem legend polskiego punk rocka, a także Tymon Tymański i Krzysztof Trebunia-Tutka. Dołączą do nich najciekawsze młode twarze krajowej sceny alternatywnej: Kurws, Niechęć, Hidden World, LonkerSee, Robert Piernikowski i 1988.

Tegoroczna odsłona ODJAZDÓW to aż jedenaście koncertów na dwóch scenach, z których popłyną bezkompromisowe, mocne dźwięki. Oprócz Riverside, znanego z autorskiej fuzji rocka progresywnego i metalu, zagra także szanujące granice międzygatunkowe Lao Che, które zasłynęło serią konceptalbumów, takich jak np. „Powstanie Warszawskie”, „Gusła”, „Gospel” i „Dzieciom”.

 

Ducha pionierskich koncertów będą podtrzymywać także artyści zaproszeni do udziału w specjalnym koncercie na 10-lecie płyty „Punk Freud”. Z jazzmanami z Pink Freud na czele z Wojtkiem Mazolewskim wystąpią m.in. Robert Brylewski i Tomek Lipiński, którzy współtworzyli pierwszą falę polskiego punka. Piosenki Brygady Kryzys, Izraela, Tiltu i Armii zabrzmią w nowych, odświeżonych wersjach. Niebanalną fuzję muzyki rockowej i ludowej zapewni występ wspólnego projektu Tymona Tymańskiego i Krzysztofa Trebuni-Tutki. Jedną z gwiazd festiwalu będzie także jedna z największych gwiazd polskiego punkt rocka, czyli Proletaryat, obecny na scenie nieprzerwanie od trzydziestu lat i dalej mogący popisać się pazurem i energią.

Tegoroczne koncerty będą zarazem wspomnieniem lat 90-tych oraz wskrzeszeniem kultowego cyklu z muzyką alternatywną i gitarową, który przyciągał do Katowic tysiące fanów z całej Polski. Będzie to również zapoczątkowanie nowego etapu festiwalu. 

Festiwal ODJAZDY, 18.11.2017, Katowice

Bilety na Odjazdy, w cenie 70 PLN za miejsce na płycie oraz 99 PLN za miejsce siedzące w sektorach, dostępne są do nabycia na stronie ticketpro.pl.

 

źródło: Odjazdy