Nowy serial o Muminkach. Premiera jeszcze tej wiosny!

Fot: Sky One

Stęskniliście się za Muminkami? No to mamy dla Was dobre informacje! Kultowa opowieść powróci w postaci serialu telewizyjnego. Za produkcję zabierają się Finowie, którzy już teraz zapowiadają, że będzie to najdroższa bajka w historii fińskiej telewizji (budżet produkcji to 20 milionów euro).

Fińsko-brytyjska kooperacja ma mieć premierę już na Wielkanoc tego roku! Zostanie ona pokazana równocześnie w fińskiej telewizji Yle oraz w Sky Kids i Sky One w Wielkiej Brytanii.
W brytyjskiej wersji głosów postaciom udzielą m.in. Kate Winslet oraz Jennifer Saunders („Shrek 2”), Matt Lucas („Alicja po drugiej stronie lustra”) i Rosamund Pike.

Nie mniej gwiazdorsko prezentuje się ekipa produkcyjna serialu. Producentami wykonawczymi zostali Marika Makaroff oraz John Woolley, a reżyserem Steve Box – laureat Oscara za film „Wallace i Gromit: Klątwa królika”. W pracach miała brać udział także Sophia Jansson, siostrzenica Tove Jansson.

Producenci nie podają na razie szczegółów dotyczących ilości odcinków i informacji na temat dystrybucji bajki w innych krajach.

-->