Nowy serial Netfliksa o sile kobiet. Dosłownie! Poznajcie „G.L.O.W.”

Wreszcie doczekaliśmy się produkcji o silnych kobietach, stworzony przez silne kobiety. Serial „G.L.O.W.” to opowieść nie tylko o walce na ringu, lecz także o walce o równe prawa, szanse na rynku pracy. Zobaczymy w nim złożone charaktery kobiet, pełniących najróżniejsze role społeczne, różniących się wyglądem, sposobem życia i poglądami. 

Do napisania scenariusza serialu, który już 23 czerwca będzie dostępny na platformie, zaproszona została Jenji Kohan, twórczyni „Orange Is the New Black”.  Skąd tytuł „G.L.O.W.”?  To skrót od Gorgeous Ladies Of Wrestling. Inspirowany jest prawdziwymi wydarzeniami i opowie o kobiecej lidze wrestlingu z lat 80. 

„GLOW” to serial na podstawie krótko emitowanego, ale uwielbianego programu z lat 80. Jest to opowieść o Ruth Wilder (Alison Brie), bezrobotnej aktorce żyjącej w Los Angeles w latach 80., mającą ostatnią szansę, by zostać gwiazdą. Nie mowa jednak o byciu piosenkarką, czy bywalczynią salonów. Mowa o uzyskaniu mistrzostwa we wrestlingu kobiet. 

Ruth konkuruje z 12 osobami oraz z Debbie Eagan (Betty Gilpin) — byłą aktorką serialową, która porzuciła karierę na rzecz macierzyństwa. Mentorem 14 kobiet jest Sam Sylvia (Marc Maron) — skończony reżyser filmów klasy B, uzależniony od kokainy. 

2 komentarze

Dodaj komentarz

-->