Nowy film reżysera „Moonlight”. Zobaczcie zwiastun „If Beale Street Could Talk”

źródło: Annapurna Releasing, LLC

Barry Jenkins wraca i wygląda na to, że znowu może zaskarbić sobie sympatię Akademii Filmowej. Jego najnowszy film, następca najlepszego filmu 90. ceremonii wręczenia Oscarów, czyli „Moonlight”, to adaptacja powieści Jamesa Baldwina z 1974 roku, w Polsce wydanej jako „Gdyby ulica Beale umiała mówić”. Zwiastun filmu ukazał się w urodziny zmarłego w 1987 roku pisarza.

Film to historia miłości dwojga młodych ludzi Tish i Fonny’ego, którzy urodzili się, wychowali i poznali właśnie na tej ulicy w Harlemie. W przeddzień ich ślubu policja na podstawie sfabrykowanego oskarżenia więzi Fonny’ego. Tish, która spodziewa się dziecka, wspierana przez własną rodzinę i ojca chłopca, rozpoczyna rozpaczliwą walkę o uwolnienie ukochanego.

W filmie pojawią się m.in. KiKi Layne, Stephan James, Regina King i, znany z naszego ulubionego serialu „Atlanta„, Brian Tyree Henry. W rolach drugoplanowych zobaczymy m.in. Diego Lunę, Eda Skreina i Pedro Pascala. Film pojawi się w amerykańskich kinach pod koniec listopada. U nas pewnie dopiero na poczatku przyszłego roku.