Nowa opcja Google pokaże, ile czasu będziesz czekał na miejsce w lokalu

Jeśli twoja dziewczyna uparła się, ze na walentynki koniecznie musicie iść na naleśnika do Manekina, ale tobie bardzo nie uśmiecha się stać przez czterdzieści minut na mrozie, czekając na wejście do lokalu – nie stresuj się. Aplikacja Google Maps dla systemów iOS i Android została właśnie uzupełniona o przydatną funkcję – zakładkę „Popularne godziny”.

Na czym polega dodatkowa funkcja? Dotychczas na telefonach mogliśmy sprawdzić, za pomocą niebieskiego wykresu, kiedy – statystycznie – w danym lokalu jest najtłoczniej. Teraz, do wykresu dołączył kolejny, różowy. Pokazuje on dane w czasie rzeczywistym.

Dzięki tym danym możemy sprawdzić, ile osób jest w tej chwili w barze, restauracji lub pubie – i jak te liczby mają się do uśrednionego wyniku. Google Maps oszacowuje też, jak długo goście średnio zajmują stoliki.

Nowa funkcja działa tylko w zaktualizowanych systemach. Dla iOS to wersja 4.27.0, a dla Androida 9.44.3. Tym, którym nie zależy na tej opcji, zależy – natomiast – żeby Google nie śledziło cały czas naszego położenia, należy w ustawieniach Google Maps opcję na „Gdy używam programu”.

Dodaj komentarz

-->