Nowa miejscówka w Poznaniu – Hala Towarzyska

Trend na przypominające londyńskie Street Model Market, czy berlińskie Markhalle rozszerza się na kolejne miasta w Polsce. W Warszawie działa Nocny Market i Hala Koszyki, a także nowsza miejscówka – Burakowska 14. Pora na Poznań!

Już w pod koniec kwietnia opuszczona część hali PKP w Poznaniu znajdująca się przy ulicy Kolejowej 28 zmieni się w Halę Towarzyską – miejsce otwarte w nocy i w ciągu dnia, które będzie miało do zaoferowania: seanse kinowe, imprezy, koncerty, warsztaty kulinarne, ekobazar, punkty gastronomiczne i targ odbywający się nocą.

Chcieliśmy stworzyć miejsce wzmacniające kulturowy i społeczny kapitał, ale ulokowane poza historycznym centrum. Pragniemy rozwijać kulturę tworzoną przez sztukę jedzenia, zbudować żywą platformę do aktywnego uczestnictwa w życiu Poznania, a także wzbogacić jego ofertę kulturalną. Mamy nadzieję, że Hala spotka się z pozytywnym odbiorem i intensywnie wpłynie na aktywność Poznaniaków w każdym wieku!

mówią organizatorzy projektu Hala Towarzyska.

Hala Towarzyska ma swoją premierę już za miesiąc – przed weekendem majowym. 28 kwietnia zagra tam duet Flirtini, Otsochodzi, Sodrumatic, Spisek Jednego i Suwal. 29 kwietnia usłyszymy Niemoc i Kroki, a dzień później Youth Novels live i Hubert Grupa. Na gości czeka też Targ Nocny i Śniadanie Towarzyskie.

Hala Towarzyska to miejsce inspirowane azjatyckimi marketami, gdzie zakupowy szał miesza się z próbowaniem nowych dań i smaków, poznawaniem nowych rzeczy i najprostszym oraz najprzyjemniejszym – spędzaniem czasu z przyjaciółmi!

czytamy na oficjalnym wydarzeniu otwarcia.