Nowa książka Doroty Masłowskiej coraz bliżej. O czym będą „Inni ludzie”?

źródło: Wikimedia

Nowa powieść laureatki Literackiej Nagrody Nike ukaze się nakładem Wydawnictwa Literackiego 9 maja. Książka zapowiadana jest jako „gatunkowa hybryda, polifoniczny utwór-potwór”. Dorota Masłowska znów ma położyć nacisk na język „buzujący energią i dowcipem, a jednocześnie brutalny, kaleki, pełny niechęci i uprzedzeń”. Nietrudno domyślić się, że dużo w książce będzie o nas, Polakach i wspólnocie, którą tworzymy. 

Miasto zatrute smogiem i pogardą, drogie auta, tanie relacje, wysokie aspiracje i najniższe pobudki. Z dzikich potoków hiphopowej nawijki wyłania się wizja współczesnej Warszawy najwyższej literackiej próby, zarazem poetycka i wulgarna, zabawna i mroczna – można przeczytać w materiałach prasowych dotyczących książki „Inni ludzie”.

Autorka opublikowała także okładkę swojego najnowszego dzieła, wyglądającą jak pęknięta płyta CD: 

Dorota Masłowska to polska pisarka, dramaturgistka, felietonistka, a także piosenkarka. Na koncie ma trzy powieści („Wojna polsko-ruska pod flagą biało-czerwoną”, „Paw królowej” i „Kochanie, zabiłam nasze koty”), dwa dramaty („Dwoje biednych Rumunów mówiących po polsku” i „Między nami dobrze jest”), a takzę zbiory felietonów „Jak przejąć kontrolę nad światem, nie wychodząc z domu” i „Więcej niż możesz zjeść: felietony parakulinarne”. W 2014 jako Mister D. wydała także album „Społeczeństwo jest niemiłe” swojego muzycznego projektu, który tworzy m.in. z Marcinem Macukiem, Kubą Wandachowiczem. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *