Nowa Björk w wirtualnej rzeczywistości

Björk nie daje o sobie zapomnieć. Od kilku miesięcy udowadnia nam, że – jako nowoczesna artystka – korzysta w pełni z najnowszych technologii. Kilka tygodni temu miała miejsce inauguracja jej wystawy „Björk Digital” w Londynie, a także premiery teledysków wykonanych również w tej technologii VR. Teraz, te samą technologię możemy oglądać w filmie.

bjo

Film nowi nazwę „Family”. Został wyprodukowany przy pomocy klubu muzycznego Phi Centre w Montrealu i z Akademii Muzyki Red Bull. Drugim, obok artystki, reżyserem jest Andrew Thomas Huang, z którym Björk pracowała także przy wizualizacjach do albumu „Vulnicura”.

O czym opowiada „Family”? O podróży do Islandii, o zawodzie miłosnym, o wykraczaniu poza granice ludzkiego poznania i o rozwijaniu duchowości. Film, na dzień dzisiejszy, można obejrzeć jedynie podczas zwiedzania wystawy „Björk Digital”. Jeśli wybieracie się na tę wystawę, powinniście się pospieszyć – prezentowana jest ona w Montrealu do 12 listopada 2016 roku. W internecie będzie będzie dostępny po zamknięciu wystawy. Póki co, zadowalamy się świetnym zwiastunem.

1 komentarz

Dodaj komentarz

-->