Night Marks – Experience LP [UKM 057]

Nieco ponad 3 lata po wydaniu debiutanckiej EPki, którą muzycy z Wrocławia zatrzęśli polską sceną, przedstawiamy Wam pierwszy album Night Marksów „Experience”. Za tą nazwą (wcześniej Night Marks Electric Trio) stoi dwóch wyjątkowych muzyków – Marek Pędziwiatr oraz Piotrek Skorupski, lepiej znany jako Spisek Jednego.

Łączy ich miejsce zamieszkania (Wrocław), ale przede wszystkim obaj kochają jazz, soul, oraz hiphop, a żeby tego było mało, współczesna elektronika nie jest im obca. Z takiego tygla urodziło się niepowtarzalne brzmienie nightmarksów – wysmakowane sample, wirtuozeria na klawiszach, wybitny bas oraz niebanalne teksty.

Po wydaniu debiutanckiego mini albumu muzycy z Wrocławia zostali szeroko dostrzeżeni przez innych artystów, co przekuło się na liczne kolaboracje. Night Marks produkowali m.in. dla Tego Typa Mesa, Rasmentalism, JWP, Wozza, Bass Sekolah, Bilala, oraz obecnie dla Pauliny Przybysz.

Zespół zagrał już w wielu magicznych miejscach – Portugalia, Anglia, Rosja, Kazachstan oraz Korea i właśnie ta ostatnia podróż wpłynęła najbardziej na to, co można usłyszeć na albumie „Experience„. Nie bez powodu intro albumu jest po Koreańsku, a w utworze „Break the Silence” usłyszeć można Lim z koreańskiego zespołu Solati. Mini trasa koncertowa w Seulu była głównym katalizatorem powstania tego albumu.

Na płycie goszczą również Natalia oraz Paulina Przybysz (Archeo), które wspólnie pojawiają się w zasadzie jedynie na płytach Night Marksów, oraz Amerykanin Anthony Mills, znany z projektu Wild Cookie.

Polecamy słuchać późną nocą – to czas nocnych marków…

TRACKLIST:

1. Experience
2. Coma feat. Anthony Mills
3. Danger
4. Lolo
5. Smog
6. Cat
7. Break The Silence feat. Solati
8. Strzał Z Body feat. Archeo
9. Matter of Time (DIGITAL BONUS)

Release date: CD & digital 26.05.17 (bandcamp) vinyl soon (KUDOS worldwide) OFFICIAL VIDEO: „Danger” (YouTube),  „Matter of Time” (YouTube)