Nieznane scenariusze mistrza horroru

fot: Ethan Miller (Getty Images)

Autor jednej z najbardziej kultowych historii grozy „Noc Żywych Trupów” przez wielu uważany jest za ojca horroru gore. George Romero odmienił gatunek i zapewnił zombie stałe miejsce w popkulturze, ale jego dorobek twórczy ograniczył się zaledwie do kilku filmów i telewizyjnych kooperacji ze Stephenem Kingiem.
Tym większym zaskoczeniem może okazać się informacja, że małżonka filmowca jest w posiadaniu „ponad pięćdziesięciu” nieopublikowanych nigdy scenariuszy autorstwa Romero. W wywiadzie dla ComicBook.com Suzanne Desrocher przyznała, że to zaledwie część dziedzictwa jej męża. Wdowa po reżyserze ma w niedalekich planach upublicznienie mało znanego filmu, który jej małżonek nakręcił pod koniec lat siedemdziesiątych. Film podobno nie ma zbyt wiele wspólnego z horrorami, ale z pewnością okaże się prawdziwym rarytasem dla fanatyków kina.

Przypomnijmy, że od jakiegoś czasu Dan Klaus pracuje nad poprawkami i redakcją książki „The Living Dead”, którą Romero pisał tuż przed swoją śmiercią w 2017 roku.

Dodaj komentarz