Niespodziewany efekt coronavirusa. W chinach kwitnie scena online festiwali muzycznych!

Nawet nie próbujemy sobie wyobrażać, jak wygląda życie w odciętym od świata Wuhan. Tymczasem mieszkający w walczącym z Coronavirusem mieście muzycy nie poddają się i dalej tworzą!

Muzycy z Wuhan od kilkunastu dni organizują stream swoich prób z domu. Choć w tej chwili ciężko nazwać te nagrania nagraniami z prób, bo część muzyków organizuje już regularne koncerty, które transmituje online. Gatunek nie ma znaczenia, bo obok eksperymentalnych koncertów w łóżku w sieci możemy oglądać też DJ sety, a nawet występy całych zespołów grających hardcore czy metal.

Temat załapały inne chińskie miasta. W Szanghaju już w tej chwili organizuje się imprezy klubowe bez wychodzenia z domu. Najpopularniejsze kluby w mieście transmitują to, co dzieje się na ich scenach lub organizują oddzielne eventy poświęcone wyłącznie streamingowi. Przykładowo klub Elevator, zorganizował wraz z radiem Shanghai Community Radio dwunastogodzinny festiwal, podczas którego zaprezentowano sety kilku didżejów, którzy oczywiście grali ze swoich domów!

chiny coronavirus

Fot: radiichina.com

Tu sprawdzicie lineup festiwalu.

To jednak nie koniec. Temat podłapały wytwórnie płytowe, które powoli zaczynają organizować online showcase z udziałem swoich artystów.

Czy całkiem przez przypadek narodził się nowy trend dla imprezowiczów w kapciach?

-->