Niecodzienne love story i nieprzyzwoita satyra. Wybieramy najlepsze filmy nadchodzącego American Film Festival

źródło: materiały prasowe

American Film Festival po raz kolejny zaskakuje różnorodnością – w programie ósmej edycji tradycyjnie znalazło się miejsce zarówno dla małych niezależnych produkcji, oscarowych faworytów, jak i intrygujących dokumentów czy filmów zacierających granice między gatunkami. Spośród wszystkich propozycji wybraliśmy dla Was mniej głośne tytuły, których nie można przeoczyć. Oto dwa z nich.

„Dina”
reż: Antonio Santini, Dan Sickles

Niecodzienne love story w wydaniu, które rzadko widujemy w kinie amerykańskim. Pod „Diną” mógłby się prędzej podpisać Ulrich Seidl, choć duetowi reżyserów na pewno nie można odmówić empatii. W zasłużenie nagrodzonym na festiwalu Sundance paradokumencie Antonio Santini i Dan Sickles portretują nowy związek tytułowej bohaterki serii statycznych, zaaranżowanych scenek. Ona ma spory życiowy bagaż, była ofiarą przemocy, a jej mieszkanie wygląda jak domek dla lalek po przejściu tajfunu. On pracuje w Walmarcie i cierpi na zespół Aspergera. Czuły, odważny film o ludziach z niepełnosprawnościami i ich emocjonalno-seksualnych potrzebach, który błyskotliwie przełamuje tabu. 

źródło: materiały prasowe

„Dupki” („Assholes”)
reż: Peter Vack

Nieprzyzwoita satyra na miarę Johna Watersa. Peter Vack swoją historią pary uzależnionej od perwersyjnego seksu obśmiewa komediodramaty o zagubionych millenialsach. Zaczyna się niepozornie. Adah, typowa przedstawicielka pokolenia, analizuje u psychiatry swoje życiowe i seksualne niepowodzenia. To właśnie w gabinecie poznaje Aarona, pacjenta zafiksowanego na pewnej intymnej części ciała, do której odwołuje się oryginalny tytuł filmu. „Dupki” to kino rozbrajająco nieprzyzwoite, budzące autentyczny wstręt i śmiech. Śmiało mogą konkurować z „Kuso” Flying Lotusa o miano najobrzydliwszego i najbardziej przewrotnego filmu sezonu. 

Uwaga! Konkurs!

Rozdajemy podwójne zaproszenia na dowolne filmy wyświetlane podczas tegorocznego American Film Festival. 
Co zrobić, aby wygrać jedno z nich?

Podajcie przykłady innych filmów, które tak jak „Dina” i „Dupki” przełamują społeczne tabu. 

Odpowiedzi wyślijcie na konkurs@aktivist.pl. Nagrodzimy najciekawsze.

Powodzenia!

4 komentarze

Dodaj komentarz

-->