Niebo Improwizacji – nowy cykl muzyczny

NIEBO i Jerzy Mazzoll zapraszają na nowy cykl koncertów. Raz w miesiącu na niebiańskiej scenie będą gościć muzyczne improwizacje na bazie jazzu, z domieszką innych gatunków. Wieczory bez prób, bez scenariusza, za to z wielką dozą talentu i spontanicznych uniesień.

NIEBO IMPROWIZACJI, start cyklu 25/10.  

„Od dzieciństwa klarnet był dla mnie darem, miłością i przekleństwem. Niektórzy mówią
o moim talencie do gry, jednak ja zawsze uważałem, że o wiele większy mam talent do kojarzenia że sobą ludzi, tworzenia na scenie konglomeratów zdolnych zadziwić tak publiczność jak i samych twórców. Tym właśnie chcę się dzielić w Niebie Improwizacji. Moje spotkanie z Jurkiem Przeździeckim będzie wyrazem obu stron tej muzycznej natury.”, Jerzy Mazzoll*. Jest to jedna z najbardziej charyzmatycznych postaci polskiej sceny alternatywnej oraz współautor nowego cyklu muzycznego
w Niebie, „NIEBO IMPROWIZACJI”. W każdy ostatni wtorek miesiąca, niebiańska scena zamieniać się będzie w koncertową przestrzeń dla artystów, którzy zmagają się z jedną z najpiękniejszych, ale zarazem najbardziej ekstremalnych form wyrazu, jaką jest improwizacja. Muzycy nie będą realizować gotowego planu, nie odtworzą aranży. Każdy wieczór oznaczać będzie jedyny i niepowtarzalny koncert o jazzowym zabarwieniu, z domieszką różnych gatunków muzycznych. Spontaniczne takty i melodie, potknięcia i dynamiczne zwroty akcji, to wszystko odbywać się będzie jeden, jedyny raz, bez nagrywania, publikowania, bez analizy i możliwości poprawy.

 

scena1

 

Jerzy Mazzoll będzie zapraszać wybitnych artystów, którzy wraz z nim stworzą niepowtarzalne dzieło. Na inauguracyjnym koncercie, wraz z Jerzym na scenie stanie Jurek Przeździecki. Jeden
z najciekawszych nadwiślańskich twórców szeroko pojętego techno, doceniony także przez zachód. Jako 10-latek zaczął grać na fortepianie, zafascynowany Chopinem, Bachem i Beethovenem. Muzyką elektroniczną zainteresował się podczas studiów na Akademii Sztuk Pięknych. Odkrycie takich zespołów jak Coil, Throbbing Gristle i Psychic TV zainspirowało go do samodzielnego komponowania. Od tamtej pory nieustannie poszukuje własnej definicji muzyki, przekracza gatunkowe granice, łączy rozmaite stylistyki i wychodzi daleko poza klubowe ramy.

*Jerzy Mazzoll: muzyk, kompozytor, improwizator, wirtuoz klarnetu. Punkowiec zafascynowany free jazzem, folkiem, muzyką klasyczną i eksperymentalną. Spiritus movens i uczestnik tak wielu projektów, że ich lista nie zmieściłaby się na tych stronach. Był jednym z inicjatorów rewolucji yassowej w polskim jazzie, nagrywając w najważniejszych składach, takich jak Arhythmic Perfection, Miłość, Kury, NRD, Niebieski Lotnik i Knuth/Mazzoll. Po pewnym czasie odciął się od yassu i stworzył autorską ideę „arytmicznej perfekcji”, skupiając się na europejskim aspekcie improwizacji w sztuce. Znany z zapisywania partytur za pomocą sugestywnych rysunków zamiast nut. Jest również autorem instalacji multimedialnych i awangardowych filmów oraz pomysłodawcą festiwalu Art Depot, zajmującego się naturą improwizacji w różnych kulturach. Współpracował m.in. z Derekiem Baileyem, Django Batesem, Peterem Brötzmannem, Tymonem Tymańskim, Kazikiem Staszewskim, Zdzisławem Piernikiem, Marcinem Dymiterem (Emiter) i duetem Skalpel.


 

Link do wydarzenia na FB: https://www.facebook.com/events/1053147681449351/

Wtorek, 25/10, godz. 20:00

NIEBO, ul. Nowy Świat 21

2 komentarze

  • I’m still learning from you, while I’m trying to achieve my goals. I absolutely enjoy reading everything that is posted on your site.Keep the posts coming. I enjoyed it!

  • Thank you so much regarding giving me personally an update on this matter on your web-site. Please be aware that if a completely new post becomes available or if perhaps any changes occur to the current write-up, I would be interested in reading a lot more and focusing on how to make good using of those approaches you reveal. Thanks for your efforts and consideration of others by making this web site available.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *