Nazywa Jacksona złodziejem, wie kto zabił Kennedy’ego, krytykuje The Beatles, Trumpa, U2 i hip-hop. O tym wywiadzie z Quincy Jonesem mówią wszyscy

źródło: Wikimedia

Opublikowany w Vulture wywiad z legendarnym amerykańskim muzykiem i producentem, który w marcu kończy 85 lat, to jeden z tych tekstów, które jeszcze długo rezonować będą w mediach. Podobnie jak niedawna szczera rozmowa Marca Marona z Macaulayem Culkinem (można posłuchać jej TU), ten materiał również wygenerował setki nagłówków, donoszących o rewelacjach i cytujących Quincy Jonesa. Wiele z nich już się potwierdziło. 

Jones postanowił nie owijać w bawełnę. Muzyk, który – nie bójmy się tego powiedzieć – jest jedną z najważniejszych osób w historii muzyki i współpracował z takimi artystami, jak Michael Jackson, Frank Sinatra czy Ray Charles, wyjawił parę show-businessowych sekretów. Przyznał na przykład, że Jackson był bardzo chciwym człowiekiem, który niechętnie dzielił się tantiemami ze współpracownikami i ukradł wiele muzycznych patentów, np. od Donny Summer. Nazwał też młodych The Beatles „najgorszym zespołem świata”, krytykując umiejętności McCartneya i opowiadając anegdotę, z której wynika jasno, że Ringo Starr nie umiał grać na perkusji. Niepochlebnie wyrażał się także o nowej muzyce U2, choć w rozmowie nazwał Bono „swoim bratem” i przypomniał, że irlandzki muzyk nazwał jego imieniem swojego syna. 

Współczesna muzyka? Quincy jej nie pochwala. Pop to „tylko pętle, bity, rymy i hooki”, a rap „powtarzaniem tej samej frazy w kółko, do której ludzkie ucho po prostu nie jest przyzwyczajone. Z drugiej strony bardzo pochwalił prace Kendricka Lamara i Chance the Rappera. Wyraził także podziw dla kompozycji Sama Smitha, Eda Sheerana, Bruno Marsa i pracy kompozytorskiej Alexandre’a Desplata, który rzekomo inspirował się muzyką Jonesa. 

Jones nie miał także skrupułów w opowiedzeniu kilku prywatnych anegdotek i ciekawostek. Przypomniał o swoim romansie z córką Donalda Trumpa, Ivanką, przy okazji nazywając prezydenta USA „szalonym s****synem”, a jego wyznawców „wieśniakami”. Opowiedział o rozwiązłym życiu Marlona Brando, który sypiał zarówno z mężczyznami i z kobietami, m.in. z Richardem Pryorem (tę informację potwierdziła kilkanaście godzin później wdowa po aktorze) oraz streścił swoją teorię dotyczącą zabójstwa Johna F. Kennedy’ego (miała zabić go chicagowska mafia). Nie chciał jedynie mówić o swoim przyjacielu Billu Cosbym, choć skomentował sprawę Weinsteina. 

 

Cały wywiad dostępny jest do przeczytania na stronie VULTURE

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *