Czy nauczycieli w szkołach zastąpią roboty?

To, że roboty w nie tak dalekiej przyszłości zastąpią sporą część zawodów wykonywanych dotychczas przez ludzi, wiadomo nie od dziś. Już teraz powstają projekty bezosobowych autobusów, zrobotyzowanych sklepów samoobsługowych, maszyn, które same wytwarzają części samochodów, cybernetycznych lekarzy… Jakie profesje mogą być jeszcze zastąpione przez sztuczną inteligencje w ciele robota? Okazuje się, że także nauczyciele!

OhBot i Marty

OhBot

OhBot i Marty to pomocnicy młodszych uczniów. Pierwszy z nich został zaprojektowany po to, by uczyć podstaw robotyki. Dzieciaki uczą się sterować jego częściami ciała i wydawać mu polecenia. Marty, natomiast, uczy ich podstaw programowania.

Sir Killalot i Ike

Sir Killalot

Sir Killalot wygląda groźnie i taką ma też pełnić funkcję – ma być odpowiedzialny za pilnowanie porządku. Cóż, trzeba przyznać, że trudno wyobrazić sobie ucznia łamiącego szkolny regulamin przed nosem ponad 700-kilowego, przypominającego stormtroopera robota.
Uroczy Ike razem ze swoimi dziewiętnastoma identycznymi przyjaciółmi zostali stworzeni po to, by zastąpić osoby pracujące w kuchni.

Pepper i Meccanoid

Przyjaźnie wyglądający Pepper ma uczyć dzieci programowania od najmłodszych lat. Meccanoid, natomiast, zajmuje się sprzątaniem – ma dotrzeć w niedostępne dla ludzi zakamarki.

REEM i Tiago

REEM

REEM ma komunikować się z uczniami za pomocą ekranu i głośników umieszczonych na klatce piersiowej. Tiago (robot w okularach) jest nauczycielem przedmiotów ścisłych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *