Najnowsza składanka Catz n Dogz „Friends of Pets”

Wielkimi krokami zbliża się najnowsza składanka od znanych i lubianych Catz n Dogz. Na Friends of Pets, bo taki tytuł będzie nosić owe wydawnictwo, znajdzie się kilkanaście premierowych utworów od zaprzyjaźnionych polskich (i nie tylko!) producentów. Wystarczy wymienić kilku muzyków, których utwory znajdą się na Friends of Pets: Das Komplex, Universo, Kornel Kovacs czy duet Seltron400. Kompilacja jest również swoistym manifestem artystów, którego treść możecie znaleźć poniżej.

“Kreatywność, otwartość i chęć zmiany otoczenia na lepsze. Tymi wartościami chcemy kierować się nie tylko jako ludzie, ale i jako artyści. W spolaryzowanym świecie, gdzie coraz częściej górę biorą negatywne emocje, pragniemy działać razem dla dobra wspólnego. Zostawiamy za sobą to co było, działamy tu i teraz, patrzymy w przyszłość. Bez uprzedzeń i barier. Naszą siłą jest muzyka! Postawa ta stymuluje wszystkie nasze działania jako Catz ’N Dogz. W nagraniach, setach dj’skich, festiwalu Wooded i w życiu codziennym.

W tych warunkach, rodzi się muzyczna przyjaźń. Nie „kumpelstwo” ale przyjaźń. Taka, dzięki której możemy przenosić góry! Bo na tym opiera się PETS Recordings. Szukamy czegoś innego, nowego, co pozwoli nam połączyć siły, dojść do wspólnych wniosków i wzajemnie się inspirować. Stworzyć pomost dla współpracy, której nie ogranicza terytorium. Właśnie dlatego oddajemy w Wasze ręce składankę Friends of Pets – szczery owoc pracy kilkunastu ludzi, których nie rozdzieliły pozorne podziały, a połączyło wspólne zamiłowanie do klubowych brzmień. Wspieramy naszych rodzimych producentów, staramy się rozpowszechniać nawet te najbardziej niszowe projekty. Walczymy ze stereotypami i chcemy pokazać, że nie warto oglądać się za zagranicznymi trendami. Z dumą i szacunkiem przenosimy naszą wspólną kreatywność i refleksje na kompilację Friends Of Pets składającą się z 16 utworów.

Deklaracja? Manifest? Polska postrzegana od wewnątrz i od zewnątrz, przełożona na muzykę elektroniczną. Od błogiego soulu do zdecydowanego techno, przez wszystkie odcienie house`u. To swoisty hołd od nas dla wzajemności, jedności i prawdy. Idziemy naprzód. Myśl, twórz, nagrywaj, nigdy się nie poddawaj! Tacy jesteśmy my, takie jest nasze otoczenie, takie rzeczy się tu dzieją. Tu piszą się niesamowite historie dobrych i kreatywnych ludzi. Wszędzie.

W czerwcu odbędą się również dwa wydarzenia promujące składankę: 2 czerwca, Catz N Dogz przejmą warszawski klub Smolna, a towarzyszyć im będą m.in. Newborn Jr., Earth Trax i Seltron400. Dzień później, rooftop party we Wrocławiu, przy wsparciu An On Bast i Karola Aleksandra.

Więcej o wydarzeniach: Warszawa  Wrocław