Nowy Print Control, a w nim najciekawsze projekty 2017 roku. Jest i Aktivist!

W czwartek 24 maja odbędzie się premiera najnowszego, szóstego już rocznika „Print Control” – dwujęzycznego tomu, opracowanego wspólnie przez txt publishing i Culture.pl i podsumowującego najnowsze dokonania polskich twórców w dziedzinie projektowania graficznego. Wśród wyróżnionych jest także magazyn Aktivist, który w 2017 roku przeszedł sporą graficzną zmianę, a redesign zaprojektowała nasza dyrektorka artystyczna, Kaja Kusztra

„Print Control” to nie tylko przegląd nowej fali polskiego projektowania drukowanego, na którą składa się ponad 100 najlepiej zaprojektowanych plakatów, publikacji, książek artystycznych i identyfikacji z 2017 roku, ale także inspirujące historie twórców. Autorka rocznika „Print Control”, Magdalena Heliasz, zaprosiła do rozmowy osoby traktujące swoje umiejętności techniczne nie tylko jako rzemiosło, ale też tworzące za ich pomocą narracje,  które mają realny wpływ na problemy społeczne i wyobraźnię jednostki. Znajdziemy więc m.n. wywiady z Piotrem Hardziejem, Cezarym Poniatowskim, Viktoriya Grabowska, Małgorzatą Gurowską i Joanną Ruszczyk.

Dodatkiem specjalnym rocznika jest pierwszy numer cyklicznego zina „TBaTb” (The Bold and The Beautiful). Przygotowany przez wrocławskiego dystrybutora krojów pism Threedotstype wzornik to zarazem bardzo subiektywny przegląd trendów typograficznych na nowy sezon o okładce w kolorze „millenial pink”.

„Print Control no.6” będzie można kupić (za 55 PLN) podczas oficjalnej premiery wydawnictwa, która odbędzie się wieczorem 24 maja w warszawskim Barze Studio. W programie oprócz prezentacji nagrodzonych publikacji, odbędą się dyskusje z projektantami-bohaterami wywiadów, prowadzone przez Agatę Napiórską, a później graficzne after party, podczas którego zagrają Bass Jan Other – Jan Estrada-Osmycki, Michal Loba i Freux. Wizualizacje na żywo zapewni Michał Szota.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *