Nadchodzi koncertowy weekend. W Warszawie zagrają BadBadNotGood i Mount Kimbie

źródło: Go Ahead

Go Ahead zapowiada dwa światowej klasy koncerty: 10 listopada w Palladium i 11 listopada w Niebie. Pierwszy to występ kanadyjskiej grupy BadBadNotGood, w skład której wchodzi czterech pochodzących z Toronto absolwentów akademii jazzowej, tworzących muzykę na pograniczu jazzu, hop-hopu i elektroniki. 

BADBADNOTGOOD ściśle współpracują z czołówką gwiazd hip-hopu i elektroniki – na nagraniach usłyszeć można gości takich jak m.in. Mick Jenkins, KAYTRANDA, Tyler The Creator czy Frank Ocean.

Ubiegłoroczny album „IV”, który promował singiel „Time Moves Slow”, choć zdecydowanie mniej spontaniczny niż poprzednie wydania grupy, został wysoko oceniony przez alternatywne muzyczne media i przysporzył muzykom kolejnych fanów.

Data: 2017-11-10 (piątek)
Miasto: Warszawa
Miejsce: Palladium
Adres: ul. Złota 9
Godziny: wejście – 19:00, start koncertu 20:00
Support: Sotei

Drugi koncert, w sobotę 11 listopada, to live set londyńskiego duetu Mount Kimbie, który odbędzie się w klubie NIEBO. To projekt, który w niesamowicie szybkim tempie przekroczył status lokalnego duetu DJ-ów, by grać na całym świecie w klubach, których nie powstydziłyby się największe gwiazdy muzyki elektronicznej. Dwa lata po debiucie na londyńskiej scenie wydali album „Crooks & Lovers” z singlem „Carbonated”, którym zachwycili krytyków. Producenci wymieniani byli w zestawieniach „Best of 2010” przez m.in. NME, Pitchfork, Mixmag czy Resident Advisor.

W 2011 wydali zremixowali single artystów takich jak James Blake, The XX, Foals, Andreya Triana i The Big Pink, przypominając scenie elektronicznej o swoich umiejętnościach, by rok później dołączyć do Warp Records i wydać „Cold Spring Fault Less Youth”.

Data: 2017-11-11 (sobota)
Miasto: Warszawa
Miejsce: NIEBO
Adres: ul. Nowy Świat 21
Godziny: wejście: 19:30, początek: 20:15