Muzyka klasyczna w plenerze

Robi się coraz cieplej, więc coraz częściej spędzamy czas na dworze. Plenerowe kina, ogródki w lokalach, pikniki i foodtrucki zyskują coraz większą popularność podczas wiosenno-letniego sezonu. Teraz, na dwór wychodzi także…muzyka klasyczna. Orkiestra Sinfonia Varsovia postanowiła pomóc zerwać z przekonaniem, że klasykę możemy usłyszeć tylko na salach koncertowych. Po raz 16. organizują Festiwal Sinfonia Varsovia Swojemu Miastu.

Gdzie będziemy mogli ich usłyszeć? W parkach, na dziedzińcach muzeów, na placach…

Na początek koncert Maksymiuk & Możdżer. 12 czerwca Sinfonia Varsovia wystąpi w Amfiteatrze Sowińskiego w samym sercu Parku Sowińskiego na warszawskiej Woli. Orkiestrę poprowadzi Maestro Jerzy Maksymiuk, a cały koncert uświetni znany szerokiej publiczności pianista i kompozytor Leszek Możdżer. W programie znajdą się utwory Georga Gershwina, znanego z takich kompozycji jak „Summertime” czy „Błękitna rapsodia” oraz Leonarda Bernsteina, który skomponował muzykę m.in. do popularnego musicalu „West Side Story”.

leszek możdżer

fot:http://jazzsoul.pl/

Kolejny punktem na mapie czerwcowych koncertów będzie Muzeum Warszawskiej Pragi, gdzie na 2,3 i 5… smyczków zostaną zagrane utwory m.in. Mozarta, Rossiniego i Pendereckiego, dyrektora artystycznego Sinfonii Varsovii, a to wszystko również na świeżym powietrzu – na dziedzińcu Muzeum.

sinfonia varsovia

Następnie w planie jest barStudio na Placu Defilad. Zespół instrumentów dętych Sinfonia Varsovia Brass w kilkunastoosobowym składzie zabierze publiczność na pogranicza muzyki klasycznej i rozrywkowej. Muzycy zagrają Children of Sanchez Chucka Mangione, Soul Bossa Nova Quincy Jonesa, Gonna Fly Now Billa Contiego.

Na koniec, muzycy zapraszają na koncert przy ulicy Grochowskiej 272, gdzie mieści się siedziba orkiestry. W sobotę, 18 czerwca, na scenie plenerowej zaprezentowana będzie muzyka hiszpańska.
W niedzielę 19 czerwca, Gran finale na trawie – zabrzmią arie i operetki w wykonaniu Kariny Skrzeszewskiej, Agnieszki Rehlis i Sinfonii Varsovii pod batutą włoskiego dyrygenta Gaetano D’Espinosy.