Możliwe, że ktoś właśnie potwierdził jedną z najpopularniejszych teorii Gry o Tron

SPOILERY

Oficjalnie nikt nie wie kim jest matka Jona Snowa. Wiemy tyle, że Ned Stark wrócił z wojny do Winterfell z bękartem u boku i jego żona nie była fanem zaistniałej sytuacji. Jednak przez cały okres opisany już w książkach i kręcony przez HBO to kim była matka Jona pozostaje tajemnicą.

Najbardziej przekonującą teorią odnośnie tego kim jest Jon jest tzw. R+L=J. Mówi ona o tym, że Jon nie jest synem Neda Stark. Lord Winterfell opiekował się nim jedynie ponieważ Snow jest synem Lyanny Stark (siostry Neda) i Rhaegara Targaryena. Więcej o tej teorii możecie zobaczyć w video poniżej, a potem przeczytać co wydedukował jeden z redditorów.

Zrobiłem bardzo duży risercz na temat tej teorii na wszystkich forach i zauważyłem, że nikt nie zwrócił uwagi na jeden istotny aspekt.

Wszyscy synowie Neda są nazwani na cześć osób, które były dla Neda ważne…

Robb Stark – Robert Baratheon (najlepszy przyjaciel)

Jon Snow – Jon Arryn

Bran Stark – Brandon Stark (brat)

Rickard Stark – Rickon Stark (ojciec)

Ale dlaczego Jon Arryn? Związanek Neda z Arrynem przypomina mu o tym jak wygląda jego więź ze Snowem. Jon Arryn wychował Neda jak swojego syna mimo że ten nim nie był. Dodatkowo, gdy król (Aerys) wezwał swoich podwładnych do zabicia Neda, Lord Arryn podniósł banery w rebelii aby uchronić swojego przybranego syna. W tej sytuacji Nez przeciwstawia się Robertowi ukrywając przed Targaryenem jego prawa do tronu

Co o tym sądzicie?

Dodaj komentarz