Mieszczuchu, zaadoptuj kurę!

Wybierając w sklepie jajka stajemy przed dylematem: wybrać te od szczęśliwej kury, czy tańsze? Zazwyczaj Polacy decydują się dopłacić kilkadziesiąt groszy, by uspokoić sumienia i nie wspierać hodowania kur w niehumanitarnych warunkach. Nie zawsze jednak ufamy w treść ulotki dołączonej do pudełka i najbardziej cieszą nas te jajka, które dostaniemy prosto z kurnika od cioci lub babci mieszkającej na wsi. Nie każdy ma jednak możliwość otrzymania takich jajek. Co zrobić, aby mieć pewność, że kura znosząca nasz materiał na jajecznicę żyje w godziwych warunkach? Zaadoptować ją na odległość.

kura, jajka

Portal zaadoptujkure.pl to platforma, dzięki której możesz nie tylko przygarnąć wirtualnie kurkę, ale i otrzymać wiejskie jaja.

Kurę można zaadoptować na 1 miesiąc, kwartał lub rok. Można stworzyć swój własny, wirtualny kurnik dzięki adopcji kilku kur, a to pozwoli Ci jeszcze taniej otrzymywać jajka. Każdy uczestnik programu raz w miesiącu otrzymuje „pod drzwi” ściółkowe jaja z fermy, w której mieszka podopieczna. Dostawa jest w cenie!

czytamy na portalu.

Wchodząc na stronę zobaczymy katalog z różnymi kurkami, prezentującymi swoje wdzięki niczym modelki na zdjęciach. Każda z nich ma numer, który po zaadoptowaniu przez daną osobę, można zmienić na wybrane przez siebie imię. Miesiąc adopcji kosztuje 40 złotych. Poza wirtualną opieką kury dostaniemy 20 świeżych jaj dostarczonych pod nasze drzwi. Isgtnieje także możliwość zaadoptowania kurki na cały rok. Koszt wynosi wtedy 379 złotych, a jaj otrzymamy 240.

zaadoptuj kurę

Oprócz adopcji kurki, na stronie można także zgłosić swój kurnik. Pierwszym kurnikiem, który oferuje jaja w ramach programu jest rodzinna ferma z Mazowsza, z Brudnic spod Żuromina. Brudnicki kurnik jest pierwszy, ale dzięki stronie zaadoptujkure.pl mogą zgłaszać się wszystkie fermy, które oferują jaja klasy A z produkcji ekologicznej, chowu z wolnego wybiegu lub z chowu ściółkowego.

Na reakcję nie trzeba było długo czekać. Pojawili się już pierwsi chętni na kurzą adopcję.

90 komentarzy

Dodaj komentarz