Meryl Streep dołącza do obsady 2. sezonu serialu „Wielkie kłamstewka”

źródło: Wikimedia

Pierwszy sezon serialu HBO „Wielkie kłamstewka” okazał się wielkim sukcesem – zarówno komercyjnym, artystycznym (tony pozytywnych recenzji i kilogramy Złotych Globów i statuetek Emmy), jak i koncepcyjnym. To rzecz o silnych kobietach zagrana, zrealizowana i wyprodukowana przez silne kobiety –  Nicole Kidman i Reese Witherspoon. Nic więc dziwnego, że do obsady, w której możemy podziwiać jeszcze m.in. Shailene Woodley, Zoë Kravitz i Laurę Dern, dołączyła największa chyba gwiazda kina – Meryl Streep

W drugim sezonie „Big Little Lies” Streep ma zagrać postać Mary Louise Wright, matkę Perry’ego (w pierwszym sezonie granego przez Alexandra Skarsgårda). To pierwsza potwierdzona nowa postać opartego na książce Liane Moriarty serialu, który miał mieć tylko jeden sezon. Zarówno jednak HBO, jak i Kidman, Witherspoon oraz scenarzysta David E. Kelly („Ally McBeal”, „Boston Legal”), postanowili jednak kontynuować produkcję. Zmieni się natomiast reżyser – dotychczasowy, Jean-Marc Vallee stanie się producentem wykonawczym, a za kamerą stanie brytyjka Andrea Arnold („Fish Tank”, „American Honey”. 

Meryl Streep, która od kilkudziesięciu lat utrzymuje się na absolutnym szczycie, kilka dni temu dostała swoją 21. nominację do Oscara za „The Post”. To rekord zarówno dla niej, jak i dla historii tej nagrody. „Wielkie kłamstewka” nie będą pierwszym flirtem Streep z małym ekranem i z produkcjami HBO – w 2003 roku wystąpiła w mini serialu „Anioły w Ameryce”, zgarniając za swoją rolę m.in. Emmy i Złoty Glob. 

1 komentarz

Dodaj komentarz