Mentalne odrodzenie dla fanów elektroniki. Już 17 marca rusza Revive Festival!

4 sceny i 13 godzin głębokiego, industrialnego brzmienia w pofabrycznej przestrzeni Małej Warszawy. 17 marca odbędzie się Revive Festival, którego organizatorzy – kolektyw Revive we współpracy z Subraum Records – zapowiadają wydarzenie audiowizualne, na którym zaprezentują się topowi artyści, zarówno międzynarodowej, jak i polskiej sceny muzyki elektronicznej.

Na scenach Crave i Explore zagraja m.in. Slam, Exium, Shlømo, Fabrizio Rat – La Machina, Under Black Helmet, Parallx czy SHXCXCHCXSH . Pozostałe 2 sceny, Invent oraz Excite, przejmą lokalni dje, dobrze znani polskiej publiczności. O oprawę wizualną wydarzenia zadba zaprzyjaźniona z Revive i Subraum Records grupa vj-ów z Visual Family Collective.

Pytani o główną ideę projektu, jego twórcy mówią, że ma on dać fanom elektroniki szansę na mentalne odrodzenie i być inspiracją do eksplorowania brzmienia. Kierują się również zasadą, że muzyka i obraz to dwa spójne, wzajemnie przenikające i dopełniające się środki wyrazu. Zgodnie z tą myślą, jedna ze scen festiwalu, o nazwie Invent, stać ma się miejscem wernisażu prac artystycznych tworców na stałe związanych z Revive, a także autora plakatu promującego wydarzenie, Andersa Rokkuma. Na wystawie zaprezentowane zostaną również prace ukraińskiego artysty Stanislava Tolkacheva.

Dzięki współpracy organizatorów z białostockim Up To Date Festival wydarzenie zainauguruje Dziewiąty Warszawski Salon Ambientu, podczas którego zagra m.in twórca i ojciec Salonu – Dtekk. Po zakończeniu Salonu o godz. 00:00 nastąpi otwarcie pozostałych scen.

1 komentarz

Dodaj komentarz